Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájoknak lehet adni...

Papagájoknak lehet adni szóját és kutyatápot?

Figyelt kérdés
Költési időben a lágyeleségbe keverném.
2012. okt. 20. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Szóját ne adj, az nagyon egészségtelen. Egyszer egy tenyészetben azzal akarták etetni őket, de nagyon bezavart nekik.
2012. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kutyatàpot se! Köles, zab,, csumiz, napraforgó, zöldsèg és gyümölcsfélék, főtt tojàs, kendermag, tyúkhúr, salâta, reszelt répa, reszelt alma, salàta. Ezeket kell kapniuk. Mondjuk a papagàj fajtàjàtól is függ. A főtt tojàs a legfontosabb költési időszakban.
2012. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A szója mért lenne egészségtelen?

A csirkéknek, fácánoknak .... is azt adják fehérjekiegészítésként.

2012. okt. 20. 20:34
 4/19 anonim ***** válasza:
és a papagáj egy csirke?
2012. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, fehérjének főtt tojàs. Még a papagàjfajtàk közt is vannak etetési eltérések, nemhogy egy csirke és egy papagàj közt. Az két külön faj, semmi közük egymàshoz.
2012. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És a tojást nem lehet valamivel kiváltani?
2012. okt. 20. 21:31
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Attól függ, h milyen fajtàjú papagàjról van szó.
2012. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Egyszerű" ausztrál kontinensről származókról.

Igazából, a szójára azért gondoltam, mert biztos, hogy ott is termesztenek és akkor találkoznak vele ott is.


A csirke és a papagáj viszonyáról meg csak annyit, hogy lévén mind a kettő madár belső működésüleg nem nagyon térnek el.

De nem akarom őket egyfolytában ezzel etetni, évente 3-4 hónapot.


A kutyatápot meg azért gondoltam, mert valahol olvastam, hogy az arák étrendjét azzal egészítik ki.

(Illetve kakaduknak főtt csirkehúst adnak.)



A természetben se tojást esznek, hanem rovarokat. Bár a kutyatáp összetevői is elég távol vannak a rovaroktól.

2012. okt. 20. 22:11
 9/19 anonim ***** válasza:
már hogy ne lenne két madár között belső eltérés? LOL azért ezt gondold át
2012. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a fajt, mert valamelyiknek lehet adnipl. lisztkukacot, hangyatojàst. Pl. a pennant papagàjnak. Ezért nem àrtana tudni, hogy milyen faj. Elég fura, hogy nem tudod, milyen papagàjod van. A rozella papagàj ausztrál, arra gondoltâl? Nekik nem szokàs pl. liszrkukacot adni.
2012. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!