Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mire jó a klikker?

Mire jó a klikker?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy mire jó az...

2012. okt. 24. 19:34
 1/6 Hovarju ***** válasza:

Hát a madarak témakörben nem biztos hogy fogsz rá választ kapni.

Azt hiszem madaraknál nem alkalmazzák, de hatásos tanítási eszköz delfineknél, kutyáknál, macskánál.

www.klikker.hu

2012. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de, papagájoknál szokták.
2012. okt. 24. 20:02
 3/6 Hovarju ***** válasza:

Tényleg most, hogy így mondod :-) Egyszer láttam egy videót egy papagájról, aki csupa mókás dolgot csinált, amit klikkerrel tanított neki a gazdája.

A klikker arra jó, hogy megerősítsen egy viselkedést, amit a későbbiekben szeretnéd, ha parancs szóra, vagy egy adott mozdulatra elvégezze.

2012. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Röviden: Sokkal gyorsabban,könnyebben,hatékonyabban lehet vele tanítani. Én is használom. Haltól a madárig bármilyen állatot lehet vele tanítani.



Bővebben: A klikk hang a kondicionálás után pozitív dolgot,dicséretet,jutalomfalatot jelent a madárnak. A clicker azt a mozdulatot,dolgot erősíti meg amit a madár épp abban a másodpercben,a másodperc töredék része alatt csinál amikor elhangzik a klikk(pl. egy karikán repül át tőled 3 méterre). Így pontosan és azonnal jelzed a madárnak hogy miért is kap jutalmat,mit vársz(vártál) el tőle. A klikk olyan mintha jutalomfalatot adtál volna neki de ugye pl. a karikán való átrepülés közben nem tudod megetetni de a clickert meg tudod pont akkor nyomni. Így mivel megnyomtad a clickert akkor amikor kellett ráérsz a trükk befejezése után(tehát amikor átrepült a karikán és leszállt) igazi jutalomfalatot adni neki mert tudni fogja hogy miért kapja: a klikk miatt. És idővel rájön a klikket miért kapja azaz megtanulja a trükköt.


Én pl. a segítségével a sima nyújtózkodásból tanítottam meg az egyik papagájomnak hogy jelre tárja szét a szárnyait. Olvasd át a [link] oldalt.

És:

http://www.youtube.com/watch?v=qkI9PvOsjS0

http://www.youtube.com/watch?v=6z-yiDIjn2s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=a1s_f0Dq2Wc&feature=plcp

2012. okt. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A szelidítésben is segithet?
2012. okt. 25. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy segíthet.


Mennyire szelíd madarat akarsz tovább szelídíteni? Mit enged meg? Mitől fél? Van kedvenc kajája?

Milyen fajta? Mennyi idős?

2012. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!