Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A több mint egy éve nálunk...

Borzadavid kérdése:

A több mint egy éve nálunk magányosan tartott hullámos papagájunk ma egy tojást rakott a kalitka aljára. Hogyan lehetséges ez? Normális ez?

Figyelt kérdés
Keltetődobozkánk nincs, és ahogy írtam, magányosan tartjuk. Kb. egy hete a viselkedése is kicsit megváltozott, néha csinálja, hogy a farktollát felfelé emeli, és homorít, pupillája beszűkül, közben csipereg. Ezt kb egy percig tart, naponta 2-3 alkalommal. Valamint új még, hogy szintén kb. egy hete az ürüléke alkalmanként legalább a duplája, de kinézetre, állagra hasonló a megszokotthoz. Máskülönben kiegyensúlyozott, ugyanúgy játékos mint előtte, étvágya rendben van. Hagyjam neki a tojást a kalitkában? Keresni fogja, vagy kidobjam? Várható e még tojás, illetve kérdezném, hogy normális e ami a kis hullámossal történik?
2012. nov. 1. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

TELJESEN normális.

A tojók hím nélkül is tojnak ha beindulnak és elkezd bennük termelődni a tojás annyi különbséggel hogy így 100% hogy üresek és nem lesz belőlük fióka.


Elkezdtem írni hosszasan a dolgokat a kérdéseidre válaszolva de aztán eszembe jutott hogy előbb talán meg kéne kérdeznem hogy mi is a helyzet.

Szóval:

Rákotlik a tojásra? Vagy időnként lemegy megnézni? Vagy egyáltalán nem érdekli?

A csőrkoptatót nem használja most és az elmúlt napokban sokat,többet?

2012. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A válaszoddal kapcsolatban visszagondolva valóban többet használja a csőrkoptatót (ez a meszes bálna cucc van neki). A tojás nem érdekli, látszólag nem szán rá sok időt...
2012. nov. 1. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor jó így legalább nem lesz gond a kalcium pótlásával.


Egyenlőre hagyd nála. 2 naponta tojnak és lehet még lesz tojás. Nem mindig kezdenek kotlani az első tojás után van hogy csak a második vagy a harmadik után ülnek rájuk.


1-2 hetente egyszer 30 percig főtt tojást ugye kap?


A homorítós dolog amúgy azt jelenti hogy bepróbálkozik/zott nálad,nálatok. A párjának tekint és azt akarta párosodj vele. Hormonos így most hanyagold a fehérjéket(csíráztatott magok,főtt lencse,csirkemell,stb) Az állati fehérje "rosszabb" de az 1-2 heti főtt tojást azért ne hagyd el. A napi gyümölcsöt,stb is elhagyhatod most mert valószínűleg csak magot fog enni főleg akkor ha majd kotlani is kezd.

Ne simogasd a hátát,szárnyát és a fejvakarást is hanyagold most.


Rendesen,rendes időközönként ürít egy normál nagyságút és csak időnként nagyobbat vagy visszatartja és csak ritkán ürít akkor viszont egy nagyot?

2012. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam.


Tojást hiába főztük neki, többször is bepróbálkoztunk vele nála, de egyszerűen nem kell neki. Volt, hogy pár órára csaki kizárólag tojás volt az etetőben, de akkor inkább nem evett, utána mikor kapott magot akkor viszont kétpofára... Szóval a sima tojás nem megy, helyette tojásos csemegerudat szokott kapni, mert az jöhet bármennyi.


A homorításra ésnis sejtettem, hogy párjának tekint és erősen "udvarol".


Akkor most a simogatásokról leállunk egy ideig.


Az ürítéssel kapcsolatban azt figyeltem meg, hogy szemmel láthatóan kevesebb, de nagyobb kupacok vannak. Pl amikor kiengedem az az első dolga, hogy pottyant egy óriásit, de mindig! Lehet, hogy tényleg visszatartja...

2012. nov. 2. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor jól gondoltam mindent már az elején.

Az egész kalitkát a fészkének,odúnak tekinti. Az odúba nem ürítenek. Amikor mégis benn ürít akkor már képtelen visszatartani és csakis azért teszi.

Naponta ahányszor csak tudod engedd ki pár percre hogy üríthessen mert nem túl egészséges az ha visszatartja. És az se baj ha utána nem tudod visszarakni mert ürítés után egyből vagy hamarosan visszamegy a kalitkába, a fészkébe(hamar vissza szokott menni magától a kalitkába vagy nem?).


A főtt tojás nagyon fontos a fehérje miatt. Megkóstolta már egyszer is? mert gyanítom pár falat után meg fogja imádni.

Próbáld belereszelni és belekeverni a magok közé vagy a magok tetejére tenni egy nagyobb darabot.

Az ilyen rudakkal,mézes karikával az a baj hogy mesterséges anyagokat és sok cukrot tartalmaznak ami nem túl egészséges a számára(sőt amelyik mogyorót is tartalmaz az halálos is lehet). Ezeket inkább hanyagold. Ha a tojásos rudat szereti a frissen főtt tojást se fogja utálni csak valahogy rá kell venned hogy megkóstolja(olyanok mint a gyerekek ránéznek és nem kell nekik pedig lehet ha megkóstolnák szeretnék).

2012. nov. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a gyors, korrekt válaszaidat. Most az imént megérkezett a 2 tojáska is. Ha jól tudom akkor további 3-4-5 is várható...

Lehet e valamit tenni azellen, hogy tojásokat rakjon? Gondolom megterhelő a szervezetének is, amellett, hogy felesleges... Most éppen tologatja a tojást, mintha próbálna ráülni.

A főtt-tojásra visszatérve megpróbálom újra adni neki, hátha nagyobb sikere lesz.

2012. nov. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!