Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A baromfi atkák és/vagy...

A baromfi atkák és/vagy tetvek a kacsákat és libákat is megtámadhatják?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
mert a kacsa és liba az nem baromfi?
2012. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Külön nem találtam erről irást és a tyúkjaimon találtam, akik együtt élnek a kacsákkal, libákkal és aggódom, hogy rájuk is át megy, de ők nem fertőzöttek.
2012. nov. 9. 21:35
 3/4 balkalolka ***** válasza:

Atka vagy tetű? Atkából ritka az ami kacsára is veszélyes, bár a tollatka a kacsa tollazatát is lerághatja. Szerencse hogy a kacsák rendszeres fürdésükkel tisztán tartják magukat, ritkábban van parazitájuk ezért mint a tyúkoknak, plusz zártabb a tollazatuk a zsírzás miatt. Libákról nem tudok nyilatkozni, olyanom nincs.


Tyúkoknak is kell homokfürdő (használt traktorkülső némi homokkal töltve), és a homokfürdőbe is lehet tenni tyúktetű elleni porgyógyszert. A gyógymód az hogy felveszel maszkot, te és a segítőd is, és egyenként alaposan beporzod a madarakat a következők valamelyikével: bolhapor, Sevin-por (5% karbaril hatóanyaggal), Ivermectin, vagy amit kapsz az állatgyógyszertárban. Első kezelés után egy hét múlva, aztán még egy hét múlva megismételve, hogy a paraziták tojásai is elpusztuljanak.

Rendesen nézd meg hogy hol atkás vagy tetves és ott vastagon szórd be.


Ahol kisebesedett a bőr ott kend be gyógykrémmel, én ilyet készítettem, antibakteriális és természetes, magam is ezt használom horzsolt vagy égett sebekre: két evőkanál búzacsíraolaj (E-vitamin, bőrtápláló) és egy teáskanál aloe vera gél (utóbbit én friss növényből préselem, de jó a "bolti" is) plusz pár csepp szegfűszegolaj (<- erős antibiotikum). Ujjaddal dörzsöld a bőrre.


Az ólból pakolj ki mindent és meszeld ki három rétegben (először hígan, aztán kétszer vastagabban)! Jó az előre bekevert mészfesték is. Fertőzött szalmát égesd el, tegyél be frisset. Ha nem nagy anyagi megterhelés javaslom vegyél egy nagynyomású vízmosót (15ezer körül van), én fél vödör forró ecetes vízzel takarítom ki az ólt hetente a nagynyomásúval.


Ha kiállításon vagy vásárban veszel madarat akkor elkülönítve tartsd pár hétig, és fokozottan ügyelj általában is a tisztaságra. Remélem meggyógyulnak a madaraid hamar.

2012. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A helységeket kimeszeltük és kaptam állatpatikában porozószert, azzal a fészkeket és egyenként az állatokat is beporoztuk, bár a kacsák libák tollazata elég zárt. Homokfürdőjük mindig van, abba tettünk még fahamut. Akkor majd 1 hét múlva megismételjük és hát igen egy nagynyomású mosó jól fog jönni. Még egyszer köszönöm!
2012. nov. 12. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!