Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges így megszelídíteni...

Lehetséges így megszelídíteni a papagájom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon régóta próbálkozok a papagájom megszelídítésével de az első lépésnél még mindig le vagyunk akadva, ugyanis akármeddig bent tartom a kezem nem eszik belőle.

Mamám az ő papagáját úgy szelídítette meg hogy mindennap kivette és megszeretgette.

Szerintetek megpróbáljam én is így? Vagy ez nem jó ötlet? Nektek mi a véleményetek erről?



2012. nov. 12. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én bottal nyultam be először, és oda emeltem a csőréhez a jutalomfalatot, letettem, megint felemeltem ezt ismételgettem, aztán kiemeltem a boton ülve, és kint is etettem. Majd szép alssan míg evett alácsúsztattam a kezemet, és amennyire mohók felállnak rá. Én párban szelidítettem, és sikerült.


Botra hamarabb rá áll először mint a kezedre.

2012. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugyuga válasza:
Ez velem is meg történt az én nimfám is ilyen ha ketrecen belűl nyúlok hozzá akkor fél és elmegy onnan. Én úgy szelidítettem be először hogy amikor megvettem akkor először 1-2-3 napig hagytam hogy szokja a helyét aztán már 1 hétig csak beszélgettem hozzá, simogattam a ketrecét hogy szokja a hangom, szagom meg bízzon bennem. Aztán is be nyúltam akkor sem sikerült pedig én is sokat próbálkoztam vele. És úgy próbálltam meg hogy kiengedtem a ketrecből.Természetesem őrülten repkedett össze-vissza de aztán kifáradt és leszállt. Aztán odamentem hozzá raktam neki oda kaját had egyen. Evett is aztán, kézből próbálltam adni neki adni magot el is fogadta tőlem adtam neki vagy 5 db ot meg is ette mindet kézből. Aztán a hasához tettem a kezem és hopp rá ugrott. Olyankor is beszéltem hozzá és magokat adtam neki így csinálltam ezt vele nagyon sokáig. aztán mivel naponta kiengedem 2-3 órára, már olyan szelíd hogy amikor fekszek a hasamra teszem odajön az orromhoz és csipedki(persze nem erősen csak úgy mintha puszilgatna) Már a fütyülésem is utánozza, kezdi megtanulni a StarWars főcímdalát is :D. Ha repül felrakom a kezem a levegőbe és rászáll :D. Na remélem segítettem neked :) És sok sikert! ^.^
2012. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!