Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákó papagáj!? Vélemeny? Ár?

Jákó papagáj!? Vélemeny? Ár?

Figyelt kérdés
Szeretnék karácsonyra egy jákó papagájt. De nagyon drága nem lehet valahol olcsón venni megunt jákó papagájt.És már van 2 hullámos papagájom lehet együtt tartani őket vagy nem? És menyibe kerülhet olcsón is egy jákó papagáj. Akinek van mi a véleménye a jákókról?

2012. nov. 16. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem számítógép, hogy elromlik és eladják olcsón, ez nem így működik :D


150 körül van egy jákó, elég jó ismerősnek kell hogy legyen a tenyésztő aki 100 körül vagy olcsóbban oda adja neked.


Okosak, könnyen szelídülnek, sokat kell vele foglalkozni, ha egymagában tartod.


Nem tudom, hogy mennyire tartható együtt hullámosokkal. Nem nagyon hallottam még olyat aki tartotta egy helyen őket. Max jó nagy röpdében.

2012. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
meg amúgy is, ott nincs vége hogy megveszed, előtte is és utánna is költeni kell még rá. Egy megfelelő kalitka, 40-50 ezer körül van neki.
2012. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
párban kell tartani a jákót, és a kalitka sem 40-50, hanem inkább 100.
2012. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Vannak "megunt" jákók, de 150 ezernél olcsóbban nem fogsz találni.Nem úgy megy, hogy "Na, én idén egy zsiráfot kérek karira, mert annyira szép.".Egy ilyen madár jó 25-30 évig is a társad lehet, és ez idő alatt nem csak egy ülőrúdon kell gubbasztania.Tanítani kell, rengeteget foglalkozni vele.Az előttem szólókhoz csatlakozva én is azt mondom, hogy a kalitka ára is ijesztő.Ha ilyen papagájt szeretnél, készülj fel egy jó 300 000-es kiadásra, csak úgy hirtelen, zsebből.
2012. nov. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent jól írtak le előttem. Annyit még kiegészítésként, hogy ilyen kaliberű papagájokat, mint a jákó, nem szoktak csak úgy megunni és túladni rajtuk. Ha mégis találsz ilyen hirdetést, ott valószínűleg egy viselkedészavaros madárról van szó, amit egyáltalán nem ajánlott megvenni, főleg nem kezdőnek, mint te vagy. Ezt ne vedd sértésnek, de a hullámos papagájok és egy jákó között hatalmas a különbség, minden tekintetben. Ha nem tudsz több órákat érdemben foglalkozni a jákóval, akkor nem ajánlott. Az okos madarak, főleg egyedül tartva (vagyis fajtárs nélkül) igénylik a gondoskodást, foglalkozást, és akár 30 évig is, akárhova mész, akármit csinálsz, vinned kell magaddal mert te leszel a gazdája. Ha nem foglalkozol vele eleget, akkor depressziós és viselkedészavarossá válhat, ami egyikőtöknek sem jó.
2012. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
57%
hülyeség, a jákó nagyon barátságos madár, az ő részéről nyugodtan tarthatod akármilyen másik fajta madárral, nekem kis sándorral van, és nagyon simán kijönnek egymással, egyedül tartva is elvan, ha foglalkozol vele eleget. A kalitka 45.000Ft neki, a játékokat és egyéb kiegészítőket megcsinálhatod magad fából kis ételfestékből, a kajája kilója kb 1000Ft, 5 kilóval bőven elvan fél évig. Nem kell belőle nagy ügyet csinálni, rengeteg madártartó vérszemet kap, és képes teljesen túllihegni a madártartást, és képesek elverni rá egy vagyont. Lényeg a sok foglalkozás, és a megfelelő nem stresszes családi és tartási környezet :)
2012. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
86%
Nem tudom ki honnan vette a mafarat meg a kellékeit. De nekünk a madár 190ezer volt benti kalitka 220ezer kinti röpde 450ezer ebbe mondjuk bentről ő maga tud kimenni a falon keresztűl egy kis ajton plusz kiülők majdnem minden nagyobb helységbe kivéve persze konyha és ebédlő ezeknek 55ezer volt darabja 6 van belőle. Plusz kalit felszerelések amik kopnak 10ezer ft plusz a speciálisan nekik készülő 24magb ól alló keverék
2014. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
87%
Folytatom ami kb 20ezer volt. És akkor még nincs játéka plusz azt el lehet felejteelni hogy 30 évig él. Ideális körülmények között kb 80 évig is élnek. De nyilván nem a tescos pénztáros keresetére szabták. Persze lehet neki 45ezerért is kalitot venni végül is nem a gazdája nyomorog benne egy életen át hanem szegény madár. Egy madár az szabad lény ezért volt nálunk fontos szempont mint minden állatunknál az ő kényelmük nekik az egész ház úgy van kialakítva hogy maguktol sétáljanak ki be amikor kedvük tartja. És senki nem nyomorog 45ezres miniketrecbe mert állatot tartunk és nem állatot kinzunk.
2014. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
én a 40 ezret alsó határnak írtam kalitra. Határ a csillagos ég. Én mondjuk alapból volierben tartanám. Ami saját készítésűleg nem annyira drága.
2014. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
50%
Váó.. előttem hozzászóló, minden tiszteletem a tiéd!
2014. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!