Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A császárpingvinről kéne...

A császárpingvinről kéne nekem néhány dolog. Mi a rendszertani besorolása és hogy mi az emberi tevékenység hatása a faj fennmaradása szempontjából?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 10:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, még lenne :S : Viselkedése , kűlső jegyei
2012. nov. 18. 10:32
 2/6 anonim ***** válasza:

A pingvin alkatúak rendjébe tartozik, a pingvin félék családjába, latin elnevezése a fajnak Aptenodytes forsteri.

[link]

Amennyire jól tudom mesterségesen, ill. fogságban nem szaporítják őket. Vagy annyira nem jelentős ez a tevékenység...

2012. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Test: Tolla 4 cm vastagon fedi testét, ennek felső rétege merevebb, az alsó pehelyréteget védi, levegőt zárnak magukba ezzel pedig hőszigetelő réteget hoznak létre.

Testformájának is a melegen tartáshoz van szerepe, tömegéhez képest kicsi a testfelülete. Vastag zsírrétege van.

Az orrában egy "hőcserélő rendszer" alakult ki, úgy hogy kilégzéskor kevesebb hőt veszítsen.

Magasságuk kb 112 cm tömegük 20-40 kg

élettartamuk 20 év

Röpképtelenek, a vízben orsó alakú testük nagyon gyorsan siklik, a vízben szárnyaival hajtja magát, farka ás lábai a kormányzást szolgálják.

265 méter mélyre is le tud merülni, 18 percig képes a víz alatt maradni, csontjaiban nincsenek légzsákok, ez is könnyíti az úszást. 6-8 km/h sebességre is képes.


Viselkedés szerintem jól össze van szedve neten, a testfelépítést azért írtam le mert abból nem voltam biztos h minden érdekességet leírnak.

2012. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 18. 10:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem nagyon találom a viselkedését , légyszíves küldenél egy oldalt ahol megtalálom?
2012. nov. 18. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Összefoglalva lehet megtalálni, hogy a kolóniákban élő állatokra mi jellemző, ha van rá időd nagyon jó film a pingvinek vándorlása, az nagyon jól összefoglalja és érdemes megnézni mert emellett hihetetlenül jól megcsinálták. Nincs időm végig olvasni de a legfontosabb a szaporodási viselkedés remélem ebben benne van [link] meg ebben a részletben:

http://www.youtube.com/watch?v=5bOfi1faIws&feature=plcp

2012. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!