Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van rá esély, hogy egy tenyész...

Van rá esély, hogy egy tenyésztő oda adja a 4 hetes hullámos papagáj fiókáját? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szeretnék felnevelni egy hullámos papagájt, és kézhez szoktatni. De 4 hetesen maximum el szeretném választani. Természetesen készültem inkubátorral, és tápszerekkel is, és utána néztem a dolgoknak. Úgy halottam sok embertől, hogy csodálatos élmény felnevelni egy papagájt, és úgy határoztam, én is részese szeretnék lenni, nem utolsó sorban az állat jobban is kötődik majd hozzám, mintha csak simán kézzel neveltként venném. Valaki ismer ilyen tenyésztőt? Tudom, hogy sokan felelőtlennek tartjátok az ilyen tenyésztőt, de ugyan ez lenne a helyzet, ha ő maga nevelné kézzel a fiókákat.

2012. nov. 20. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Neked biztosan nagy élmény lesz, de a madárnak a későbbiekben nem igazán!
2012. nov. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Már miért lenne hátrány a madárnak később kedves első? Indokold meg!


Kérhetsz, szerintem találsz is olyat aki szívesen ad. Csak 2-3 hónap múlva szerezz be neki egy párt.

2012. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te szeretnéd kézzel nevelni magadnak. Bevált dolog, nem ördögtől való elképzelés. Biztos lesz tenyésztő aki odaadja, de amikor elhozod nagyon figyelj rá, hogy nehogy megfázzon (vagy inkább várd meg a tavaszt meg a meleget vele).
2012. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem esedékes a dolog, de mindenképpen nyárra terveztem! Nem tudok esetleg olyan tenyésztőt, aki oda adná nekem 4 hetesen?

Köszi a válaszokat!

2012. nov. 21. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Tenyésztőt nem tudok, de én akaratomon kívül fogtam ki egy olyan kismadarat egy kereskedésben, amit túl korán választottak el. Majdnem elpusztult, tápszerrel neveltem fel. Persze, élmény meg minden. De szerintem a kismadárnak nem volt olyan felemelő. Minden nap több óra etetés itatás, foglalkozás. A tápszer miatt toll problémái voltak, gyengébb, kisebb volt mint a többi. Én azt ajánlom, ilyet ne csinálj direkt. Csak kínzod vele. Nem véletlen eteti itatja az anyja meg az apja. Hidd el a természet nagyon jól kitalálta ezt. Ezen kívül 2 hónaposan sem vagy elkésve a szelidítéssel. Sőt. Jobb az, ha egy erős egészséges kismadarat kezdesz el tanítani. Nekem most már 5 papagájom van, hidd el tapasztalatból mondom.
2012. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy hullámos hímem, fél évesen került hozzám, most 1 és fél éves, sosem bízott meg bennem, bár ki tudom engedni egy-egy helyiségbe, a közelségemet megtűri, de az érintést nem! Ezért is szeretném...
2012. dec. 17. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól gondozod semmi probléma nem szokott lenni. Sőt még örül is neki, hogy kézzel neveled, mert eléggé viszket neki a bőre, ahogy jön a toll, és ahogy simogatod, vakarod neki.


Többet is neveltem már kézzel, aranyosak mikor egymásra másznak az oduban,c sakhogy ők legyenek az elspk.

2012. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 közül egyik sem tűri hogy megfogjam. De ez érthető is. De ugranak az ujjamra, jönnek a vállamra, megmaradnak a kezemen. A másfél éves madarat is lehet szelidíteni, de mint mindenhez ehhez is hatalmas türelem, és rengeteg idő kell. Ez amit mondtál, nem megoldás. Csak kínoznád szegény kismadarat. Teljesen más dolgokkal kell kézhez szoktatni, nem úgy hogy elveszed az anyjától amíg még eteti szerencsétlent. Mégegyszer mondom, ezt 5 szelíd papagáj után mondom.
2012. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bár minden nap kiengedem, beszélek hozzá...különböző szakkönyveket olvastam a megszelidítéséről, a gond ott kezdődik, hogy csíp. Reménykedem benne, hogy kinövi, ahogy a kamaszkort is!
2012. dec. 17. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!