Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kerti madáretetőbe milyen...

A kerti madáretetőbe milyen magot tegyek ki?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 08:43
 1/9 SzilKa ***** válasza:
Mi ún. "Télimadár magkeverék"-et tettünk ki, illetve cinkegolyót (faggyúgolyó), mindkettőt imádják a madarak.
2012. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fekete héjú szotyit (a csíkosat nálunk nem ették meg), roppantott kukoricát (nem dara de nem is egész szem), szalonnát, cinkegolyót. Hozzánk jön szajkó, szarka, galamb, veréb, cinke. Kis itatóért is hálásak.
2012. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olajos magvakat (napraforgó, négermag). Fontos az "állati zsiradék" is (pl nem sózott szalonna, faggyú). Gyümölcs gyanánt pedig egy gerezd alma - azt is tegyél ki nekik időnként.


NEM SZABAD azonban kenyeret vagy kenyérmorzsát adni nekik!

2012. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én azt tapasztalom - évek óta teszek ki a madaraknak enni - hogy a keveréket nem nagyon szeretik, hanem inkább a napraforgót. A "mieink" minden félét megesznek, a csíkosat is.
2012. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napraforgó, kanárikeverék, cinkegolyó, szalonnabőr, rigóknak alma, főtt sárgarépa is mehet, kenyér nem.
2012. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

És ne felejtkezzünk el a dióról sem.

Én a 'rossz' diót törve, de héjastól szoktam kitenni az etetőbe, mert lusta vagyok. :)

2012. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Rózsa Noémi válasza:
Faggyó golyót! Azt nagyon szeretik, csak fel kell lógatni a fára. 6 db a Müllerben 340.- forint körül van. De máshol is lehet kapni. Vannak benne magvak is természetesen. Nálunk már galamb nagyságúak a cinkék tőle. :D
2012. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

csak szalonnát NE!!! mikor fogják mér megtanulni végre hogy tilos a szalonna MERT SÓS!faggyu az mehet szalonna soha.

és ami még fontos a viz elhelyezése az etető alatt/mellett.

nem válogatnak a madarak és egy fontos dolog-ha elkezded az etetést akkor nem lehet olyan nap,hogy nem teszel ki-vagy elfogyott..minden nap etetni kell.legjobb ha nem kis mennyiségbe veszed hanem 10kiló vagy több és abból adagolod neki igy jóval olcsóbban lehet a telet megusznbi.gyümölcs is mehet-szeretik.alma pl.

2012. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Táp boltban vegyél búzát, meg darált kukoricát, esetleg árpát is. Manapság már fél kilót, 1 kg-ot is lehet venni, ha viszünk zacskót amiben kitudják mérni.
2012. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!