Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A nimfa tojómnak...

Segítség! A nimfa tojómnak valami baja, tapasztalt már ilyet valaki?

Figyelt kérdés
A tojó nimfám tojott egy tojást tegnap este, de pár napja megy a hasa, és ma olyan mintha öklendezne és ilyenkor ki is jön neki valami,mint ha magok lennének! A tojásra nem ült rá...nem tudom van-e még benne tojás! Most ül az ágon, vakargatják egymásst a párjával,de sokszor csak becsukja a szemét, mint aki a betegségtől álmos...mit tegyek?
2009. aug. 17. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Nem himbálja magát érdekesen, előre hátra? Nem akarlak megijeszteni, de nekem mindkét nimfám így kezdte, mikor meghaltak. Először jött az étvágytalanság, majd ez a dülöngélgés, pihegés, végül leestek. Az egyik 8 éve volt nálam, a másik rá egy évre halt meg ugyanígy, ő 12 éve élt velem.

Nem sok mindent tudsz tenni, várj:-(

2009. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De igen,én azt hittem h ez az öklendezés (az egész teste előre hátra hirtelen mozog) és ez milyen betegség? Ha minden jól megy ma elviszem orvoshoz, csak autót kell szereznem még...Köszi a gyors választ!
2009. aug. 17. 13:03
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért ne ijedj meg előre. Egyrészt tojás után kitágul a kloáka, és a hasmenés amiatt is lehet. Van-e nekik minden nap friss víz? Mit adsz nekik enni, és milyen gyakran? Mennyire vannak melegben, kapnak-e elegendő szellőt? Mennyi idősek? Van-e nekik odú vagy hagyod csak a kalitka aljára tojni? Ha párosodtak, akkor 4-6 tojást rakhat a tojó.
2009. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Minden nap friss vizet kapnak, bár most a héten történ egy olyan h kaptak vizet,és az itatóból kicsöpögött,én nem voltam itthon a következő nap,így egy napig nem volt vizük,reggel rögtön kaptak!

Kölest,napraforgómagot kapnak a vitaminos magkeverék msot pont nincs itthon múlt héten fogyott el,és csak ilyen köles-napraforgós keveréket kaptam..általában kapnak uborkát,almát...most szórtam be egy kis sót! Magkeveréket naponta 1-2 teszek be nekik!

Itt vannak bennt a szobában,ált.a balkon ajtó nyitva van egész este olyankor jön be a levegő, így napközben pedig hüss van a szobában,vagy megy a ventilátor...A lányt nem tudom ki vanni a kalitkából mert még nem szelíd!

Odu nincs, a kalitka aljára tojott le,de rögtön tettem be egy fészket,és abba bele a tojást,de nem ült rá egyáltalán, bár tolta maga alá a toját pár percig aztán nem törődött vele tovább...1 darab tojást tojott le,még tegnap este...

A hím 15 éves kb. a tojó olyan 1-1,5 lehet...a kereskedésben nem mondták meg a korukat(bár még ha megmondták volna akkor sem biztos h igaz lett volna)

2009. aug. 17. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A nimfák odúban ülnek rá a tojásra, a fészket felejtsd el. Az itatót pedig lehet, hogy ki kéne cserélni, ha esetleg szivárog, de mindenképpen fertőtlenítsd ki. Ilyen fülledt időben minden nap biztosítani kell nekik a megfelelő folyadékot, akár víz, akár lédús gyümölcsként. Ilyen fiatalon öregség jele biztos nem lehet a lánynál, fertőzés esetleg, de azt lehet gyógyítani, és a meleg is nagyban hozzájárul. Ha tudsz nekik adni füvet, tyúkhúrt, ilyesmit, azt is adj neki, korpakeksz is jó, és ami mindenképpen kell, szépia. A kalitka alját is fertőtlenítsd. Ha nem csökkennek a tünetek holnap ilyenkorig, akkor vidd el állatorvoshoz, de ha nem beteg, akkor jobban kell lennie.
2009. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod! Most adtanm nekik uborka karikát, és étvágya szerencsére van! Akkor fertőtlenítek mindent...ecettel, remélem az jó lesz!
2009. aug. 17. 14:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, van-e pl. szórófejes műanyag flakonod, mint az ablaktisztítók, csak ezt lehet külön kapni, azzal is lehet őket egy picit fröcskölni vízzel, ilyen melegben különösen szeretik, esetleg tehetsz be nekik egy tálban vizet, az enyémek szoktak fürdeni ilyen időben, de ezt a zuhanyt is szeretik. Ne aggódj, ha van étvágya és iszik is rendesen, nem biztos, hogy beteg, az az 1 nap vízhiány viszont megárthatott neki, neked is megárthat, ha 1 napig ilyen időben keveset iszol vagy nem eszel rendesen, én emlékszem nemrég voltam úgy, hogy 1 napig nem volt lehetőségem se enni se inni rendesen, utána néhány napon keresztül fájt a hasam. Jobbulást a madaradnak! Az enyémek 5-en vannak + most 3 fióka :-)
2009. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, olyan flakonnal szoktam őket spriccelni, tálat nem is teszek be mert minden tárgytól félnek, ráadásul a hím madár elég zakkant, és már egy madarat meg is ölt...én is remélem hogy helyrejön....
2009. aug. 17. 14:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, állatorvoshoz inkább ne vidd. Én elvittem és ott halt meg a kezei közt a félelemtől. A doki azt mondta szívinfarktus szerű dolog volt....:-S Injkább telefonálj.
2009. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Felhívtam telefonon, azt javasolta h oldjak fel egy kalciumos pezsgőtablettát vízben és azt csepegtessem a szájába...a hasmenés és hányás az emésztéstől van, azt majd holnap megvizsgálja...inkább elviszem dokihoz, biztosabb ha látja...
2009. aug. 17. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!