Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A nimfa tojómnak...

Segítség! A nimfa tojómnak valami baja, tapasztalt már ilyet valaki?

Figyelt kérdés
A tojó nimfám tojott egy tojást tegnap este, de pár napja megy a hasa, és ma olyan mintha öklendezne és ilyenkor ki is jön neki valami,mint ha magok lennének! A tojásra nem ült rá...nem tudom van-e még benne tojás! Most ül az ágon, vakargatják egymásst a párjával,de sokszor csak becsukja a szemét, mint aki a betegségtől álmos...mit tegyek?
2009. aug. 17. 12:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Fúúú, ma reggelre megtojott...mostmár jól van, ,egállásnélkül csipognak,vakargatják egymást,esznek,isznak, csőrüket koptatják....lehet h a kalciumos víz segített...
2009. aug. 18. 13:22
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Rakj fel nekik egy odút :-) Amúgy arra figyelj, hogy a tojáselakadás veszélyes lehet, a magok és a víz mellé, szépia, gyümölcs, nagyon pici trappista sajt és főtt tészta és főtt tojás (kb. 1 evőkanálnyi) ilyenkor fontos és sokat segít.
2009. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A sajtot , tésztát, tojást megpróbálok adni nekik, most vettem petrosan folyóhomokot és tintahalcsont nevű rágcsálnivalót. Ma reggel megint egy picit bágyadt volt, az a gond h itt nálunk a faluban olyan állatorvos van aki megkérdezte tőlem h ez mi? amikor a tengerimalacot vittem gyógyszerért...pillanatnyilag autónk sincs és azt meg nem kockáztatom meg h végigszenvedjen egy vonat vagy busz utat....KÖSZI a sok tanácsot! Nagyon hálás vagyok érte!
2009. aug. 19. 15:11
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem tudom megnézni, én pesti vagyok, de ezt az oldalt esetleg nézd át (illetve kereshetsz hasonlót):

[link]

2009. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a linket! Az a baj h nagyon tapasztalatlan vagyok a madarakkal ilyen téren. mert lehet, hogy 15 éve meg van a hímem de tojót csak most kapott decemberben...nem tudom a tojó kinél volt előttem, de ahogyan félt az elején a kegkisebb hangoktól is, az nem volt normális!

Most megint jobban van, reggelre tojott még egy tojást, azt is felülről pottyantotta le, úgyhogy az el is törött...Odut azért nem szeretnék berakni, mert nincs akkora hely a kalitkához és ez a kalitka ami van 2 madár számára elég...de ha több madár ill. fióka lenne benne nem hisz hogy elég lenne...

2009. aug. 20. 11:33
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég régi a kérdés, de azért hátha...

Apró lyukú dróthállóból készíthetsz nekik nagyobb helyet, odú mehet a kívülre is, akkor csak a bebúvónyílás felöli oldal érintkezik a ketreccel, ha a tetejét levehetőre csinálod (ajánlott) akkor vigyázz, hogy az ne eshessen le.

Ha ilyen életképes tojód van, az tojni fog majd később is, olyankor megemelkedik a testhőmérséklete (költési láz), az kissé megviseli az emésztőrendszerét is, ne ijedj meg. Az állatorvos tényleg maradjon a disznóknál ha pezsgőtablettát írt fel...

Minden további szócséplésem helyett pl.:

[link]

De magad is találhatsz értékes információkat a neten...

Sok sikert!

2009. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon hasznos linket küldtél! Lehet amúgy hogy az orvos tanácsa rossz volt, de a madár amint elkezdtem itatni a kalciumos vízzel márnapra letojott, és az a lényeeg számomra h mostmás jól van! Eleven fiatal madár! Bánom h ilyen tapasztalatlan vagyok, mert ezidő alatt sokat "fájt" a fejem miattuk...és köszönöm mindekinek a hozzászólásokat!
2009. szept. 9. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!