Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Városban élek, harmadik...

Városban élek, harmadik emeleten. Van egy nagy fa az erkély előtt, tettem ki rá a cinkéknek cinkegolyót, nagyon szeretik. De hol vannak éjjel azok a cinkék, amelyek napközben a városban "vadásznak" ennivalóra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha vidéken lennél, akkor se látnád (hallanád) őket éjjel. Ők is alszanak, bár korán kelnek... Odúkban többnyire...
2012. nov. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem várhatod el tőlük, hogy csak a te kedvedért éjjel is ott tegyék az agyukat neked. Nekik is kell aludni.
2012. nov. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs, ha félre érthető voltam, nem azt akarnám, hogy "az én kedvemért" éjjel is itt legyenek, hanem azt szeretném tudni, hogy milyen körülmények között töltik az éjszakát! Ennyire nem vagyok debil, csak az érdekel, hogy a várostól távol erdőben, odúkban, fészkekben, vagy hol?
2012. nov. 28. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ember által készített odúban, vagy nagyon madarak által fába vájt és elhagyott odúkba bújnak a cinegék.


De ha már egy nagy fa van az erkélyed alatt, sőt ha erkélyed van...:

Itt a legjobb idő, hogy készíts odút! (Vagy vegyél.) Akkora legyen rajta a lyuk, hogy cinegénél nagyobb madár ne férjen bele... (Neten találsz cserkész leírásokat az odúkészítésről.)

Aztán tedd az erkélyedre, valami biztonságos helyre, vagy pedig akaszd ki a nagy fára! És majd figyeld, hogy beköltöznek-e!

Etetőt is csinálhatsz az erkélyre!


Akár ablakra is teheted :-)

http://www.youtube.com/watch?v=AD-j_D_TRsw

2012. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Négyeske! Köszönöm a korrekt válaszodat és megfogadom a tanácsot is!:) Te legalább nem értettél félre!
2012. nov. 28. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!