Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két hullámos papagájom,...

Van két hullámos papagájom, tudnátok pár tippet adni, hogy hogyan szoktathatnam őket kézhez? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

ketten vannak egy kalitkában. Az egyik valamiért nagyon haragszik rám, míg a másik kissé szelídebb. A szelídebbik már ha benyúlok és oda teszem a kezemet elé, akkor rámászik. Illetve ha pl bevizezem picit az ujjam végét, hogy ragadjanak rá a magok (köles) és bedugom a rácson akkor eszik rola. Ha a tenyerembe teszek kaját és úgy nyulok be, akkor oda jön és eszik belőle. Még akkor is ha épp az etetőjükbol eszik. Simogatni még nem mindig engedi magát, mert picit csipkedi az ujjam, bar nem okoz fájdalmat. Ha engedi is, akkor is max pár percig, a hátát. Szeretnék odaig eljutni, hogy kivehessem a kalitkábol, ketrecből és ne kelljen attól félnem, hoy nem akar majd vissza menni, stb...

Tudnátok pár tanácsot adni? :)



2012. dec. 5. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton jársz. :9 Beszélj hozzájuk sokat, etesd őket kézből, hogy megszokjanak teljesen, próbáld simogatni őket, ha nem húzódnak el. Lássák, hogy te nem bántod őket. Ha majd kézre ülnek rendesen, stabilnak érzik magukat, nyisd ki a kalitka ajtaját és várj, hogy a kíváncsiság kivezesse őket. :) Ez idő, de előbb-utóbb sikerülni fog. Az első repülés nehéz lesz, takarj le minden rést, meg ülj nyugodtan valahol, legyél nekik biztos pont. Sok sikert! :)
2012. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha a szelidebbik raul a kezemre es kiemelem a kalitkabol akkor maszna elfele, meg elekzdo lyan erdekesen nezelodni. :D:)

A masik meg mindig elkezd a racson maszni az ajto fele, hogyha nyitva van. Kiengedni meg nem mertem, de probalkodik a kicsike. :D :)

2012. dec. 6. 15:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm...ma nezelodtem a kamraban es lattam egy satrat amit mar evek ota nem hasznaltunk. Arra gondoltam, hogy a szobamban neha felallitanam es oda a ketreecbol a szelidebbiket atemelnem, tennek be kajat stb es beulnek vele par orara...ugy 2-3 ra naponta mondjuk. Es igy jobban megszokna, stb...nem ugy ,hogy a fel karom belog a ketrecbe es kesz.. :)

Lehet elvetemult otlet, de igy szerintem jobban megszokni, vagy nem is tudom... :) Aztan nyugodtabban engedhetnem a szobaban maszkalni, mikor mar teljesen megszokott. Csak mivel eleg nagy szobam van...

2012. dec. 6. 18:24
 4/6 A kérdező kommentje:

Tegnap kinyitottam a ketrecuk ajtajat, en viszont kint voltam a szobabol kb 1 oraig. Mozdulni nem mertek.. Majd vissza jottem a szobaba, akkor kezdtek el mozgolodni. Nagy nehezen elkezdtek kifele maszni, fokepp a gonoszka... A szelidebbik az mar hamarabb figyelgetett, de nem jott ki. Vegul betettem a ketrecbe a kezem, a szelidebbik ra is maszott egybol es kiemeltem eloszor csak a ketrec elott fogtam, nezelodott nezelodott, ugy felmerte a terepet. Majd ide hoztam az agyra, a kezemen ult, majd szepen lefosta a takarom. Na cserelhettem ki...aztan lemaszott az agyra ott setalt en kozben ahogy gepeltem ode jott es rault a kezemre, setalt rajta.. Majd ezt megcsinalta parszor, aztan setalgatott a laptopon, szinten eltojta a billentyuzetet. :DDD Aztan itt elvolt..

A masik kimaszott a ketrec felett levo kis polcra aztan ott van a kajajuk, elkezdte csipkedni a kolest. Eljott a pillanat, hogy na akkor menjenek vissza, mert filmezni akartam illetve lassan aludni. A kis szelidett raultettem a kezemre es vissza tettem. A masikkal gondok voltak, atrepult az agyra...oda vittam az ulo rudat azt nagy nehezen ra tudtam venni, hogy alljon ra es azzal vissza tettem. :) Annak viszont orulok, hogy nem voltak megveszve a szobaba. Viszont letakartam mindent, stb.. :)) Ajtot bekulcsoltam, hogy tesom meg veletlenul se rontson be....

2012. dec. 10. 08:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Zárkózz be a szobába és ha otthon vagy akkor engedd ki őket.

Az első pár alkalommal csak kajával tudod majd visszaterelni a ketrecbe. A kézhez szoktatás egyén és szerencse függő. Sok idő kell nekik ahhoz, hogy "barátok" legyetek.

2012. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azert azon meglepodtem, hogy a szelidebbiket ide hoztam es nem volt idegbajos.. :DD Maszkalt a kezemen, az se zavarta, hogy gepelek kozbe. Pedig azt hittem, hogy felni fog vagy valami.

Azon gondolkodom, hogy azt az egyiket megprobalom tobbszor igy csak magaba kivenni aztan majd utanna a masikat. Ha ezzel mar teljesen osszehaverkodtam. Azertm ert a masik ''hareaposabb'' aztan nem tudok mind a kettovel ugy foglalkozni. Meg igazsag szerint o meg ugy sem visel el ha benyulok a ketrecbe. Ez pedig egybol ramaszik a kezemre, hogy oda tartom az ullorudhoz. Lemszaik, megfordul,, visszamaszik aztan at a karomra, ha epp hattal van. :))

2012. dec. 10. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!