Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madáretetés mellett a...

A madáretetés mellett a madarak itatása hogy történik így télvíz idején?

Figyelt kérdés
mert inni azért nekik is kell.....
2012. dec. 8. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Heló!


A vizet megtalálják, ne félj! Ha ktiennél nekik vizet valami tálkába, elég hamar megfagyna, mivel msot már meglehetősen hideg van. Inkább etesd őket, vagy ha nagyon akarod, műanyag edénybe tegyél nekik vizet, amit mondjuk megmelegítesz előtte, így mire felfedezik, még ihatnak belőle 1-2 óráig.

2012. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Na, utánanéztem mgé adolgonak. Amit tehetsz, ahogy írtam, hogy meleg vizet teszel ki egy kis tálkába és naponta sceréled. Csakhogy! Ilyenkor is nagyon hamar megfagy, szóval ha nem oylan helyre teszed, ahova odaszoktak már ,akkor beletelik egy időbe, amíg felfedezik, hogy itt víz van. És igen ,így is 1-2 óra alatt megfagy. Viszotn Győrben és más helyen se láttam ,hogy itatnák őket télen, mindenhol etető volt kitéve - ha szárazság van, akkro persze itatják, de ez télen ne épp jelemző. Szóval továbbra is tartom ,hogy az etetés fotnosabb és ha itatnád őket, akkro a fentebb írtak szerint tedd ki - aztán kdierül ér e valamit egyáltalán.
2012. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az MME (Magyar Madártani Egyesület) ajánlása szerint az itatás is fontos. Én úgy oldom meg, hogy néhány óránként cserélem a tálkát. Kettő van, ahogy kezd befagyni, azt behozom, kimegy a másik. Azután csere. Persze, én még itthon vagyok, belefér az időmbe.

De szerintem, ha csak naponta egyszer tudsz nekik kitenni kis tálkában, és így csak néhány óráig van vizük, az is jó. Éjjelre beviszed, felenged a jég, reggel megint kiviszed.

2012. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Télen az ember feltöri a havat - jrművek, gyalog... -, a tavak többsége anynira fagy be, hogy még maradnak rajta oylan helyek, ahol tudnak inni a madarak, a lékekről nem is beszélve. Rengeteg módja van, hogy a madarak vízhez jussanak. De az, hogy kiviszel valamit, ami - 10 fokon már fél óra alatt befagy. A madártani intézetnek biztos vna ideje arra, hogy félróánként cseréljea vizet - mert mondjuk a madaraktól, amenyniben akár egy is odamegy inni, piszkos lesz, veszélyes más madarakra... De nem hiszem ,hogy az emberek nagy része erre ráérne, vagy hogy amdarak részéről lenen rá igány. Egy jól elhelyezett, feltöltött etető sokkal több madárnak segít, kevesebbb gond van vele és hasznosabb. Már cska azért is, mert mi van akkor, ha a madarak elkéynesednek, midnent egy helyről akarnak szerezni. Aztán egyszer cska elfogy a víz, az étel. Na, akkor mi lesz?
2012. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint- itatás szempontjából- nagyon rugalmasak a madarak. Mi idén egész nyáron itattunk, több itató is ki volt téve a kertben. Ugyanis a rendkívüli szárazság miatt alig voltak pocsolyák, és ha esett is kicsit az eső, nagyon hamar felszáradtak.

Mi a Homokhátság északi peremén lakunk, szinte futóhomok- jellegű a talaj, szárazságkor a pocsolyák nagyon hamar eltűnnek. Tó nincs a közelben, vízfolyás csak kilométerekre.

Szóval, rengeteg madarunk volt, DE: ahogy esett kicsit, és lettek pocsolyák, ezek a madarak azonnal eltűntek. Csak akkor jelentkeztek ismét, mikor felszáradtak.


Ebből én azt szűröm le, hogy az itatókat csak kényszerhelyzetben használják, kivétel a kertünkben költő madarakat.


Egyébként nálunk kettő, rendkívül jól feltöltött madáretető van a kertben, 5 féle eleséggel (madárszotyi, téli magkeverék, hullámospapagáj- magkeverék, alma, cinkegolyó, és diót is teszünk időnként.)

2012. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!