Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudom, hogy komplett idiótának...

Tudom, hogy komplett idiótának fogtok nézni, de lehetséges az, hogy ha egy 2-3 hetes papagájt, aki még nem tud repülni, egyedül nevelünk fel, nem tanul meg repülni?

Figyelt kérdés

Mint a Rio nevezetű mesében, tudom, hogy az csak egy mese, de előfordulhat ez? Van bármilyen köze a valósághoz? És egyáltalán lehet e olyan szelíd egy papagáj, mint a mesében? Régebben voltak papagájaink, de azok nem voltak kézhez szoktatva, ezért is érdekelne a téma!

Kérlek kíméljetek a beszólásoktól, ha nem, hát nem, nem kell ragozni, ha lehetséges, amit kétlek, azt ragozzátok, legyetek szívesek! :)

22/L



2012. dec. 19. 20:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! A videók nagyon jók voltak, valamint érdekelne, hogy a barátpapagájokról mi a véleményetek, mint házikedvenc? Könnyen szelidíthetők? Okosak? Mennyire képesek hozzászokni az emberhez?
2012. dec. 21. 21:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyon okosak, és nagyon meg lehet őket szelídíteni. Bár elég hangosak, főleg mikor idegent lát.
2012. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy elég agresszívek! Nem szeretném egy forrásból meríteni a tudásom, ezért is kérdezem meg itt!
2012. dec. 21. 23:20
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól neveled nem lesz agresszív. De ez kb. minden papagájra igaz.


Kíváncsiak, szeretik megrágni a dolgokat.

2012. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35%

Megfelelő clicker traininggel minden papagájt meg lehet szelídíteni. Persze soknak simán is el lehet nyerni a bizalmát de vannak kivételek. Azok a papagájok akiket trauma ért, kalitkába zárva éltek elfoglaltság és kiengedés nélkül éveken át vagy bármi más miatt nincs/nem volt okuk bízni az emberekben azokat azzal hogy beszélsz hozzájuk és hasonlók nem valószínű hogy meg tudod szelídíteni. Hozzájuk komolyabb szelídítési módszer azaz képzés kell.

Ezt azért írom mert még hullámosból is van olyan akit egyszerűen valamiért "nem lehet" megszelídíteni. Tehát te is kifoghatsz egy olyan barát vagy más fajtájú papagájt aki valamiért nem szelídül a megszokott módszerektől.

2012. dec. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!