Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt egy hím kanárim, amihez...

Volt egy hím kanárim, amihez a napokban vettünk egy tojót párnak. Amióta ketten vannak, még nem hallottam a hangját a hímnek. De miért "némult el"?

Figyelt kérdés
Mostanában amugy is csendesebb volt mint mondjuk egy hónappal ezelőtt. A tojót olyan helyről hoztuk, ahol többen voltak egy kalitkában, ő most is elég sokat csipog napközben.

2013. jan. 5. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Még meg van illetődve. Eddig egyedül volt? Én a papagájommal voltam így! Volt egy hím papagájom, aki állandóan csicsergett magában is meg amúgy is... aztán kapott egy párt, és utána csak akkor csicsergett, ha udvarolt neki, vagy épp tojásrakás volt, és a tojó a fészekbe volt napokig. Majd beindulnak, ne aggódj!
2013. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Törpilla57 ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy a hím fütyüljön, tedd őket külön. Így, hogy nincs konkurencia, nincs másik hím, ráadásul ott van mellette a tojó, akiért így nem kell megküzdenie, minek is strapálná magát?

Egyébként is jobb, ha "előtte" ismerkednek, szokják egymást úgy, hogy egy ideig rács van köztük. Ha tetszenek egymásnak, akkor annál inkább fognak majd egymásnak örülni. Volt olyan hím kanárink, aki olyan agresszív volt, hogy kergette, lenyomta a földre a tojót.)

Különben sem árt, hogy, amikor új madárka érkezik, őt pár hétig karanténba kell helyezni (nincs-e valami baja?, ha mégis, akkor nagy az esélye, hogy a tojó is elkapja...)

Javasolnám azt is, hogy vegyél szakkönyvet, amely kifejezetten a kanárikról szól (mivel ezek részletesebbek), sokat lehet belőlük tanulni, meg nagyon jók az erre szakosodott honlapok (pl.IDRE)is.

2013. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Törpilla57 a hasznos tanácsot!
2013. jan. 6. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!