Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szenegáli papagáj tojót vagy...

Szenegáli papagáj tojót vagy hímet válasszak?

Figyelt kérdés

Már több helyen is érdeklődtem, de azért ide is kiírom. Szeretnék venni egy szenegáli fiókát, mint háziállatot, tehát nem tenyésztésre, csak szelidítésre, esetleg trükkök betanítására. Úgy halottam, hogy a hímek agresszívabbak és dominánsabbak, mint a tojók, főleg ivaréréskor. Ezt persze nem úgy kell érteni, hogy leharapják az ember kezét. Ezek után én a tojóra szavaznék, azonban több olyan információt is kaptam, hogy az azonos neműek nem jönnek ki jól, Tehát én nő vagyok és egy tojót választanék, és benne van a pakliban gondolom, hogy egy férfihoz jobban fog majd ragaszkodni.

Hogy döntenétek a helyembe?

Előre is köszönöm!



2013. jan. 6. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
o.o nemhiszem, hogy párt látna benned. Ha meg egy idő után azt lát, akkor mindegy hogy fiú vagy e vagy lány.
2013. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egy dégi dokumentum filmben láttam, hogy kihívták az orvost, mert a papagáj amit hímként vettek, nem bírta elviselni a feleséget, csak a férjét. Kivizsgáltatták, és kiderűlt, hogy egy tojó volt, és azért nem szerette a nőt, mert nő volt.

Köszönöm a választ! :)

2013. jan. 6. 15:34
 3/13 anonim válasza:
0%
Ha tojót választasz az egymagában is nagy zajt csinál.. tapasztalat ><. Ha viszont hímet választasz pár nélkül akkor egy idő után megszelidül. Nekem is volt előszőr egy hím :D tök nyugodt volt amíg meg nem vettük hozzá a párját..
2013. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát mivel nem tenyészteni szeretnéd, illetve nem is egy másik mellé így nagy valószínűséggel hímet kapnál, mivel a tojók sokkal ritkábbak. Ahol én voltam, ott kb 20%-ban születtek tojók, a többi mind hím volt, így mivel én csak "hobbymadárnak" szerettem volna, hímet ajánlottak. Nem mellesleg árban is emiatt szórás lehet. De ettől függetlenül én amúgy is hímet ajánlanék neked, a már általad említett vonzódás miatt. Azt amúgy hogy milyen természetű lesz előre úgysem lehet megjósolni, nagyon sok mindentől függ, mint ahogy az emberek sem egyformák, úgy köztük is nagyon különböző egyedek vannak még egy fészekaljból is. Sok sikert a választáshoz! :)
2013. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első hullámos papagájom egy hím volt, úgy vettem, hogy kötődni valamint vonzódni fog hozzám, hát sajnos nem így lett...bár akkor még kezdő voltam, lehet, hogy én rontottam el valamit, de elég domináns volt, védte a területét, pedig sosem nyúltam be a ketrecébe, csak ha takarítani kellett. Ha úgy tartotta kedve, belém csípett, sosem tudtam hozzáérni, csak ha ő jött oda hozzám. Ezért is van a hímek iránt egyfajta félelmem, és emiatt is húz a szívem a tojó felé jobban, de ha a tojóból meg az előbb említett(dokumentum film) reakciót váltanám ki, mert nő vagyok, akkor megint csak egy dilemma...


Egyébként akkor nektek volt egy hím szenegálitok,ha jól értem. Mennyire volt domináns? Nem csípett?

Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 8. 19:29
 6/13 anonim válasza:
0%
Hát a miénk egyáltalán nem, mivel előtte csak a párjával volt összezárva, és gondolom mivel el lettek szakítva egymástól sokkal szelídebb lett és nem védte a területét.. Amúgy mikor visszahoztuk a tojót akkor újra megvadult és csipkelődött. 3.voltam :D
2013. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

a tojó vagy a hím csipkelődött?

Egyébként köszi a válaszokat, nagyon sokat segítetek!

2013. jan. 10. 20:47
 8/13 anonim válasza:
0%
Mindkettő. Szívesen :D
2013. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek, ha egy tojó mellett kötnék ki, nagy a valószínűsége, hogy a vonzalom miatt engem nem fog majd kedvelni?
2013. jan. 11. 18:40
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez már volt máshol is kérdés, semmi köze nincs hozzá hogy milyen nemű vagy te és a papagájod, ha jól bánsz vele akkor fog szeretni, és ha nem lesz társa előbb utóbb úgy is benned fogja azt keresni.
2013. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!