Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik fajta papagájt (Szenegá...

Melyik fajta papagájt (Szenegáli vagy Szikla papagájt) ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A hangjuk nem zavar, volt "szerencsém" hallani a szikla papagájok hangját, de elviselem! Főleg az érdekel, hogy fajtájukból adódóan szelíd és ragaszkodó legyen! Valamint az sem mellékes, ha több helyre is tudnám vinni, anélkül, hogy "depressziós" legyen, akár hámmal, vagy anélkül is! Természetesen ez tanítás kérdése, de úgy tudom, hogy a Sziklapapagájok kifejezetten szabad röptetésre alkalmasak. Melyiket ajánlanátok inkább?

2012. dec. 25. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amelyik neked tetszik. Mindkettő vihető tömegbe, nem ölik emg magukat tőle.
2012. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát szinte teljesen hasonló természetűek? Én úgy tudom, hogy a Szikla papagájt lehet vinni hám nélkül is, de a Szenegálikról ezt nem halottam! Egyébként a kinézetük nem érdekel, ez sem utolsó szempont, ha a nemét meg lehet állapítani, mivel tojót keresek!
2012. dec. 25. 20:47
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Necces azért hám nélkül szaladgálni, ahhoz jópár év haverság kell a papagájjal, hogy ne repüljön el nagyobb tömegben.
2012. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez elég egyértelmű dolog! Azért is kérdezem, hogy a szenegáli megfelel el, vagyis képes e annyira ragaszkodni hozzám, hogy sok képzéssel akár szabadon is, bár tömegbe nem kockáztatnám be, ott maximum hámmal!
2012. dec. 25. 22:19
 5/15 A kérdező kommentje:
valamint kihagytam a szikla papagájt az előző mondatomból....
2012. dec. 25. 22:20
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Én írtam neked privátban.

A sziklákat tényleg ajánlják a szabad reptetéshez. De a szabad reptetést megelőzi egy hosszú és alapos képzés. Na meg az is kell hogy elteljen egy kis idő hogy teljesen megbízzon benned. És szabadon reptetni CSAK hatalmas, elhagyatott, sík területeken szabad.

Kint idegen emberek,házak,stb között mindenképp hámban legyen.


Hámhoz mindkettő szoktatható. Mivel hullámost is ki lehet képezni a szabad repüléshez gondolom akkor a szenegálikat is.


Szenegáli nemek megkülönböztetése: [link]



Azt viszont jó ha tudod hogy a szenegáliknál 7-10 hónapos korukban van/lehet egy agresszív időszak utána vagy jobb lesz vagy nem. Aztán 2-3 évesen lesznek ivarérettek és ilyenkor többük mini pitt bull lesz(egy nagy papagáj kicsi testben, erős csőrrel ami ha ráfog az ujjadra nem enged el, repülve támad akár szemre is) azaz akkor még keményebb lehet vagyis innentől egészen 13 éves korukig lehet kemény mert kb 13 éves koruk után lenyugszanak állítólag. Persze nem mindegyik problémás de előfordul(kb. minden tizedik ilyen). Ismétlem nem mind ilyen de viszonylag gyakran előfordul. Ezen kívül sok szenegáli nagyon monogám,1 emberes.

A szenegáliknál hiába kistestűek ugyanolyan fontos a megfelelő nevelés mint a nagypapagájoknál mert ha rosszul van nevelve/ő a főnök valószínűbb hogy problémás lesz.

Így ha nem tudsz jól nevelni és a családod se szeretné hogy esetleg támadja őket mert csak téged enged közel magához vagy hasonló akkor inkább ne szenegálit vegyél mert mire kiderül tudod/tudtad-e jól nevelni már nálatok lesz egy ideje, megszeretted és akkor csak ártasz vele magadnak is és neki is ha el kell adnod.

Amúgy a szenegáli ha elég szelíd a hátára fekszik,stb.

2012. dec. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát...ez egy kissé elszomorító infó...de nem mondok le a szenegáliról :) egyébként tojót szeretnék, úgy halottam, hogy azok kevésbé agresszívak! Mondjuk erről az egész "mini pitbullosról" még nem halottam...hát, reménykedem, hogy most az egyszer szerencsés leszek, és egy nyugodtabb példányt fogok ki
2012. dec. 28. 11:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szenegáli papagájom van tavasszal lesz 5 éves, fiú.

Szerintem ez az agresszivitás minden papagájnál előfordul.

Szomszédunkban van egy nimfa papagáj és az borzasztóan vad, ha valaki odamegy hozzá, egyből támad.

Az enyém szelíd, jó volt olyan eset, hogy vmikor ráharapott az ujjamra, de elengedte. Soha nem támad.

Szépen nyugodtan kell vele foglalkozni.

Mindig odabújik hozzám, szeretné, hogy vakargassam.

Mutatok róla videót. :)

http://www.youtube.com/watch?v=iyWQAvZQ0l0

2013. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De édes...imádom őket!

Nem bánod, ha kérdezek róla pár infót?

Úgy tudom, hogy ez a fajta papagáj nem egy hangos jószág, igaz ez? Valamint melyik nemet ajánlod jobban? Tojó vagy hím? Szelidítésre, és kifejezetten barátság miatt szeretném tartani...

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

2013. jan. 1. 19:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hangos, nem egy rikácsolós fajta. Hangutánzó, utánozza a telefoncsörgést tökéletesen. Ajtónyikorgás, néha nyávogást, mert van macskám is. Nem bántják egymást. :)

Amikor hazajövök vhonnan, mindig torka szakadtából kiabál szinte mintha mondaná a nevem. (De csak akkor.) :)

Nekem fiú van, de nem tudom, hogy a lány milyen.

Amikor én hazahoztam nem volt más papagáj, csak ő volt ott.

Mindig odabújik hozzám, szeret nagyon puszilkodni.

Nagyon nagy türelem kell hozzá.

Úgy vettem észre, hogy a fiúkat annyira nem csípi, mintha féltékeny lenne rám.

Anyámhoz is odabújik, teljesen szelíden viselkedik.

Utcára nem vinném ki. Mi panelban lakunk. Eddig csak az erkélyre vittem ki, de fogtam akkor is.

Ha szeretnél vmit még kérdezni, nyugodtan írj! :)

2013. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!