Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj gazdik, ti mikor...

Papagáj gazdik, ti mikor vettétek ki először a madaratokat a kalitkából?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdő papagájtartó vagy? Mert én is.

Másfél hete van meg a hullámos papagájom, de még nem engedtem ki. Már lassan ki fogom, de azt még szeretném megvárni, hogy kicsit jobban összeszokjunk, ne féljen tőlem, rámásszon a kezemre.

Nálad mi a helyzet? Szívesen meghallgatnám! :)

2013. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kell elsietni ezt a kiengedést. Ismerek olyanokat, akik elsiették és a nagy stressz miatt el is pusztult hamar a madárka.


Ha nem megy vissza magától, és te nem bírod visszarakni máshogy, akkor elkezded kergetni, és ezek a szoba madarak, max 5 körre jók a szobában, aztán ahalálba kergeted őket.


Úgyhogy csak okosan! És sok sikert :)

2013. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap előtt volt az első kiengedés, kb. másfél hónap után, hogy megvan a madárkám. :) Megvártam, amíg kézből eszik, engedi, hogy simizzem, stabilan ül a kezemen, és szépen repül a kalitkában. Hosszú idő volt, de a bizalom megérte, tegnap speciel jót fürdött és az én kezem se zsibbadt el a kiskád tartásában. :D

Másfél hét rövid idő, inkább várj többet, mint kevesebbet. :)Én is már Karácsonykor ki szerettem volna engedni, de most értük el a megfelelő szintet. :)

2013. jan. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor még én is várok! :) (első vagyok)

Tegnap már elértül azt, hogy meg tudtam simogatni kicsit a hasát, és a kezemben tartottam a tálkáját, úgy evett. Rá is állt az ujjamra, de nem sokáig, csak onnan mászott át az ülőrúdra.

Én is úgy szeretném igazából már kiengedni, ha a kezemen tudom kiemelni a kalitkából, nem fél, megül rajta, de azt is szeretném, ha már repülne, biztos szeretne. De még várok, inkább később de biztosan, mint elkapkodjam, köszi! :)

2013. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És hogy ment az első repülés?

(szintén első)

Kalitkán belül már az enyém is szépen repül, nem úgy, mint az első napokban.

2013. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igen, kezdő vagyok. Most egy nimfa papagájom van. Pénteken (4.-én) kaptam meg.

Bár elég furcsa madárka, mert nem fél,ha odahajolok hozzá, de ha a kezem odarakom, vagy a kalitkába nyúlok, hogy pl megsimogassam, odébb megy vagy csapkod. :/


Nem tudok hogyan szelidíthetném meg.

Persze kiengedni még nem akarom. :) Majd csak akkor, ha szelíd lesz.


Amúgy szívesen fogadok tanácsokat pl idomítással kapcsolatban is. :)

2013. jan. 8. 14:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Szereti a fürtös kölest? Mert akkor egy kis darabbal a kezedben elcsábíthatod. :) Miután megszokta a kezed, akkor simizd, amikor már álmosabb. Nálam ez vált be. Eleinte akkor raktam alá az ujjam (kb. 2 hét után), amikor felemelte a lábát, így megszokhatta az érzést és szépen lassan megtanulta, hogy hogyan üljön az ujjamra. Ha elmegy, csípni készül, akkor békén hagyom. Türelemjáték az egész. :) De megéri, mert a te kis madárkád jó barátod lesz nagyon sokáig remélhetőleg. :) Ma volt a harmadik kiengedésem, most már magától jött ki, nem volt olyan fáradt, mint tegnap. Szóval végre jó neki kint lenni, meg persze kapott ajándékot, teljesen odavan érte. :D
2013. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

01-07 23:47

Csak te kergetnéd szerintem. Mert nekem pl. sokkal jobb módszerem lenne a visszarakására mint a kergetés.

5 körre?

Több szobamadaram(hullámos,nimfa) bír órákon keresztül 10 métereket repülni. Hívom hozzám repül visszareptetem hívom hozzám repül... És még a végén se fáradtak.

2013. febr. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. leírnád azokat a módszereket? Segítenél vele :)
2013. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hosszú ülőrúdra ülteted és azzal rakod vissza, elé emeled a kalitkája ajtaját és hátulról lassan betereled, látványosan kaját(pl. fürtös kölest) teszel a kalitkájába és vársz hátha bemegy magától, stb.

Legvégső esetben sötétet csinálsz a szobában majd egy határozott mozdulattal megfogod egy ronggyal és visszarakod.

2013. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!