Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom mellé...

Hullámos papagájom mellé veszek egy nimfa papagájt társnak, akkor megtűrik egymást?

Figyelt kérdés
Mindkettő hím lenne. Vagy nem tűri meg a két fajta egymást? Inkább vegyek egy másik hullámos hímet?

#papagáj #nimfa #megtűrik egymást?
2013. jan. 10. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nemfog rá társként tekinteni, de nagy helyen megtűrik egymást. Egy hullámosnak egy társ létezik, egy másik hullámos.


A mostanid hím? Tojót is vehetsz mellé, egyedül ritkán költenek, úgy meg egyáltalán nem ha nincs nekik odu felrakva és nincsenek tenyésztésre felkészítve.

2013. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen hím a hullámos, tojót nem akarok. Hát nagy hely van egy szé x mag x mély, 60 x 60 x 39 cm és kalitka ebben van a hullámos és ebben lenne a nimfa is, de szinte folyton kivan nyitva a kalitka ajtaja és a szobában kivannak alakítva ülőhelyek neki faágakból és egész nap kint van aludni, enni jár be a kalitkába meg ha napközben suliban vagyok, akkor bent van de az 6-7 óra szokott lenni, ha tudom hogy hosszabb időre elmék, akkor kint hagyom.
2013. jan. 11. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát a kalitka nem nagy hely kettőnek.


És miért nem szeretnél tojó hullámost?

2013. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom biztos ami biztos, meg a tojónak kell ilyen tojás fejlődést segítő anyag is nem?! mert különben be ragad vagy mi?! nem tudom... Pl kutyában szukánk van és természetesen megjártuk mert lefialt.. És én nem vagyok egy olyan aki nek nem kell elássa, ezért a nyakunkon volt 1 évig 5 kiskutya mire elvitték az összeset. Tehát kis papagájt meg nem tudnék elpasszolni.
2013. jan. 11. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Írtam első hozzászólásban, hogy nem költenek, ha nem készíted fel rá őket, valamint ah egyedül vannak :)


Szóval, ha nem turbózod őket lágyeleséggel (reszelt tojás, reszelt sárgarépa) és nem akasztasz fel nekik odút, és még ezek mellett csak azt a két hullámost tartod, akkora büdös életben nem fognak tojni, de még csak megsem fog fordulni a fejükben. Ha meg véletlen találsz egy tojást, azt elveszed és kidobod :)


De természetesen vehetsz hímet is, két hím hullámos jobban megvan mint két tojó.

2013. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is két hím van és folyton csak egymásnak udvarolnak.Melegek.
2013. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:D
2013. jan. 12. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy egy egyedüli pár költeni kezdene de MEGESHET. Az én egyedüli tojóm tojt már pedig még párja sincs.


Inkább mégegy hímet vegyél mert ez a kalitka 2 hullámosnak még jó de 1 nimfának kicsi még úgy is ha egyedül lenne benne.


Az nem jó indok hogy egész nap kint lehet/lehetnek mert mivan ha történik valami ami miatt napokig,hetekig,hónapokig nem tudsz vele/velük foglalkozni. Akkor csak sínylődnek a kalitkában.

Amúgy felügyelet nélkül nem kéne kint hagynod mert eddig csak szerencséd volt hogy nem evett meg valami ártalmasat.

2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már meg van a Nimfa 2 hónapja és semmi gondja nincs... :D

Ha itthon vagyok, ha nem mindig kint vannak.

2013. márc. 5. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!