Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 Nimfa papagájom a garázsunkb...

2 Nimfa papagájom a garázsunkban lakik 1 elég tekintélyes kalitkában. Mivel tél van és a garázs kicsit huzatos- lehetnek e-ott betegek? Rakjak be infra lámpát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Szia.Nekem is nimfáim vannak.én mindentől óvom őket,nincsenek huzatos helyen.És már lassan 6 éve megvannak.Bár azt olvastam hogy elég szívós madarak,én nem kockáztatnék főleg azért mert gyerekként 4 hullámosom is elpusztlt valószínűleg a huzatos hely miatt.
2013. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Valamivel körbe keríted a kalitkát, esetleg valami fóljával, vágsz rá lukat, hogy tudjanak levegőzni.


Nálunk tenyészetben vannak kinti röpdében ilyenkor, csak a huzattól védjük őket. A hideget bírják.

2013. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ha a hideget bírják akkor oks olyan 10-15 C-fok van ott és huzat se nagy. Csak azért érdekelt mer egy másikam meghalt sanja és nem tudom mi lehetett a baja. Nem tudott fütyűlni
2013. jan. 13. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Nekem többféle madaram van, köztük nimfáim is.

A madaraim külső röpdében vannak egész évben, csak éjszakára mennek be (a belső helyiségben o-5 fok van, de szélvédett.)

Nagyon jól bírják a hideget(sőt a kint tartott madarak, sokkal ellenállóbbak, szebb a tollazatuk, egészségesebbek), a legidősebb nimfám már 12 éves.


Ahhoz, hogy ezt túl éljék 3 fontos dolog kell:

-fokozatos szoktatás (A kinti madarak vastagabb tollazatot növesztenek.)

-tágas röpde, hogy tudjanak repülni

-korlátlan táplálék (És nagyobb mennyiségű olajos mag.)


Ami gondot okozhat:

-Huzat (fóliázással megoldható)

-Magas páratartalom (pl.: ha a garázsban a kocsi kerekéről leolvad a hó)

-Rossz kondíciójú madár

2013. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszi
2013. jan. 14. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!