Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj kérdések?

Hullámos papagáj kérdések?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájt szeretnék a közeljövőben.Kalitka: én szeretném készíteni,anyagilag jobban kijövök,vagy inkább vegyek boltba?Fából illetve valami drótból/rácsból készülne..hol tudnék rácsot drótot venni ami jólenne?Ti hogy oldottátok meg?Mekkora méretű lenne neki kényelmes?Nagyon hangos? Tanulni-dolgozni tudtok tőle/ük?Miket raktatok a kalitkába neki ?Mennyi idő alatt szelídítettétek meg őket? Boltból vagy tenyésztőtől vettétek? köszönöm a válaszokat

2013. jan. 17. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

A hullámosoknál a kalitka a legnagyobb befektetés, de élethosszig is szólhat, szóval akár egy 10 évig is. Én azt mondom, hogy megérne befektetni egy jó minőségű, nagy kalitkára. De a maximum összeg az 13 ezer forint. Ilyen az enyém: [link]

Napközben csipognak, magyaráznak, engem speciel nem zavar tanulás közben, hiszen ha itt ülök mellette, akkor csak gügyögésjellegű hangot ad ki, ha kimegyek vagy nem foglalkozok eleget vele, akkor hangot is ad neki. Mindenképpen érdemes lenne meghallgatnod egy kifejlett példányt, de a hullámosoknak van a legkisebb hangjuk a többi papagájfaj közül.

Természetes, nem permetezett és megfelelő fajból származó ülőágak, etető, itató, hinta, létra. Ha kijön, tud válogatni még ezer másik játék közül. Hetente érdemes váltogatni, akkor nem unatkoznak. Van kis favonat, fürdő, de a fülbevalómmal és egy selyemszállal is jól elvan.

1 hét után evett a kezemből, 1 hónap után ült rá a kezemre, másfél hónap után engedtem ki először. Azonban ez függ attól, hogy mennyit foglalkozol vele, meg milyen a madár személyisége.

Mindenképpen tenyésztőtől vegyél, tudsz fiatal és egészséges madárkát szerezni magadnak, boltban hazudhatnak a koráról.

Egyéb kérdésed van, írj. :)

2013. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


A bolti kalitkára szavaznék, plusz költségként a fából készült berendezések, mert elképzelhető, hogy szétrágja. Kérdésedből nem derül ki, egy vagy több madarat szeretnél. Ha többet, akkor spórolhatsz a játékokon. Mint minden madártartó tudja, túl nagy kalitka nincs. Tehát ennek max. a pénzed szab határt. Szelídítése nagyban függ a madártól, a körülményektől stb., szóval jó pár dologtól. A legjobb lenne, ha ismerős tenyésztőtől tudnál szerezni madarat, hiszen tudjuk: a tenyésztőnek és a kisállat-kereskedőnek is az eladás a cél. Plusz érdemes utánaolvasni, hogy neked is legyen fogalmad a kb. életkorokról, a látható betegségek jeleiről.

2013. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!