Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet ez?

Milyen madár lehet ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon nehéz így, de hátha akad egy-két segítőkész hozzáértő. Képtelen voltam lefényképezni, ma reggel láttam az etetőben.

Akkora volt kb. mint a meggyvágó, talán icipicit kisebb, és ugyanolyan erős, nagy "háromszög" csőre volt, ami sárga. A tollazata nem volt teljesen kivehető, mert nagyon sütötte a nap, de homokszín-szürke-zöldikeszínű keverék, mindenképp világos. Igazából először azt hittem, hogy zöldike, de ami furcsa volt rajta, hogy egy fekete zorro-álarc volt rajta illetve egy előke, ami nem nyúlott le a mellkasára nagyon, csak egy olyan 1.5 centire a csőre alá.

Nagyon bátor, percekig eszegetett, nem zavatatta magát.

Remélem, vki ráismer :)Tudom, hogy nehéz, de hátha...

Köszönöm!


2013. febr. 1. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


Írok egy párat, hátha ráismersz!


Talán tengelic volt!

[link]


Vagy csonttollú. Télen gyakori vendég. [link]

zsezse

2013. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tengelic, mert vörös nem volt benne. Arra gyanakszom, hogy mégis meggyvágó. Az zavart meg, hogy szemben állt velem, és így az előkéje olyan markáns volt. Eddig mindig oldalról láttam csak meggyvágót.

Nagyon aranyos vagy, hogy segítesz! Köszi!

2013. febr. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!