Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szelidités?

Hullámos papagáj szelidités?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy hogy érjem el a papagájomnál hogy a kezemre száljon aránylag szelíd engedi simogatni magát de sehogysem csinálja mit tegyek?
2013. febr. 14. 06:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Èn gyerekkoromba szelídítettem, de hosszú hetek munkája volt.


Minden nap kinyitottam a ketrec ajtaját és betettem a kezemet. elöször megijedt elrepült, le repült, de lassan csináltam. majd mikor már megszokta és ott maradt az ülön, akkor az ülöhöz tettem az újjamat. mikor ezt is elviselte akkor szépen a lábához tettem az újjamat, és amikor nem félt már az újjamat lábai alá tettem. elég hamar megmaradt az ujjamon már, é mikor tudtam a kezemet a ketrecben mozgatni, egyszer kivettem így. elöször egyböl vissza ugrott, de egyre jobban ment neki is. és így lett kezes madár.

de rengeteget kell vele foglalkozni. nekünk egy lépcsöfordulóban volt a ketrec ahol minden nap többször elmentünk.

2013. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!