Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan? (többi lent)

Hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van 1 nimfám, már 3 hete itt van, de nem tudom megszelidíteni. Már etettem kézből (fürtös köles), beszélek neki,fütyölök neki, egész délután (hétvégén egész nap) itt van mellettem, de még mindig fél.

Ma megakartam simogatni,de nem engedi (tudom h nem lett vna szabad benyúlnom, de azt reméltem, h ha próbálkozok, akkor majd észreveszi h nem bántom...gondolom nem kell mondanom, h nem így lett).

Hogyan kezdjek hozzá a szelidítéshez? Mit csináljak? Mit rontottam el (a nyúlkáláson kívül)?



2013. jan. 25. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Nekem évekkel ezelőtt volt egy nimfám, de kevés időm volt rá, így elajándékoztam. Nagyon nem akarta senki, de amikor kivettem a ketrecből és úgy viselkedett mint egy kezes bárány egyből mindenki kedvence lett. 3 hét alatt még nem szokik hozzád. Ki szoktad engedni?
2013. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mikor elhoztam azt mondták,hogy 8 hónapos.

Kiengedni nem szoktam, mert nem is nagyon akar kijönni, meg félek h megijed és nekirepül a falnak. :/

Amúgy már szokott nekem énekelni, úgyh remélem h kezd hozzám szokni.

2013. jan. 26. 09:08
 3/3 anonim válasza:
Nem elég 3 hét ahhoz, hogy benyúlj és engedje hogy megsimogasd.Nekem két papagájom van.Az egyik(több mint 2 éve van nálam), ha benyúlok átmászik az ujjamra és meg is lehet simogatni.A másik is már több mint 2 éve van nálam, de őt azóta se lehet megsimogatni, habenyúlok akkor nem mászik át hanem megcsíp.Szóval ez papagáj függő is szerintem.
2013. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!