Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiengethetem a papagájomat?

Kiengethetem a papagájomat?

Figyelt kérdés
félek kiengedni papagámot(hullámos) mert egyszer kiengedtem de csak csapkodott a szárnyával és félt szinte nem is tudott repülni de egy vázázba bele esett és visszatettem.Nem szelid volt már a kezemen de a kalitkában és nem túl merészen.Kiengedjem vagy valami tanæcs?
2013. febr. 17. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Engedd ki.Ne habozz, mert nekik repülésre van szükségük.Az nem nagy baj ha nem szelíd, és igen, érzékük van beesni a legkissebb résekbe is :) Én tegnap engedtem ki őket(még nem teljesen szelídek) és nekem sem repültek olyan sokat, de visszatudtam őket rakni.Hűtő mögé, szekrény mögé, ilyen helyekre rakj kartondobozt, mert beesnek, és majd nem nagyon fog magától kijönni :)
2013. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hogyan raktad vissza?
2013. febr. 17. 19:50
 3/5 anonim válasza:
szerintem előbb 1 fajta kesztyűben (hogyha csíp) szoktasd a kezedhez hozzá.minden nap 10-15 percet legyen bent a kezed. közbe beszélj,beszélj,beszélj.a papagájok szeretik a gondoskodást.nekem is van.attól függ felnőtt vagy-e.zárt szobába engedd ki,és minden ablakot csukj be.hogyha nem repülne hozzád(a kesztyűs kezedhez) akkor ne félj,hogyha valahova leszáll beszélj hozzá.ha lenyugszik,akkor tatsd elé a kezed(kb1-2 cm,de hozzá is érhetsz).ha nem akar rámenni,akkor nagyon-nagyon óvatosan fogd meg
2013. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok.Az egyik rámászott az elé tartott rúdra, a másik már egy kicsit nehézkesen, mert bement a hűtő mögé és nem akart kijönni, de ráraktunk egy átlátszó vödröt, és megfogtam óvatosan, s már bent is voltak a kalitkában. :)amúgy ha éhes lesz, akkor majd bemegy magától, de mikor kint van, ne adj neki enni :D
2013. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én panelházban lakok.vagy a nagyszobába,vagy a kicsibe(nincs sehol hűtő) becsukom az összes ajtót,ablakot

jó tipp:SEMMILYEN SZOBANÖVÉNYT NE RAKJATOK KI

a papagájok kiváncsiak.jártam úgy hogy csőrike(a papim)anyum szobanövényét ette és alig tudtam 2 méter magasról leszedni.hogyha olyan helyre száll le PL:függöny ,az nem baj mert az ösztönei benne vannak.ha megunja magát,kimész a szobából akkor előbb-utóbb megunja magát és le fog szállni.még 1 tipp:hogyha visszamész a szobába gyorsan csukd be az ajtót és a szemeddel keresd őt(ha nem találod hívjad,ha nem jön elő beesett a szekrény mögé :D)

2013. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!