Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól kezdem a hullámospapagáj...

Jól kezdem a hullámospapagáj szeliditését?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt kaptam egy hullámos papagájt, az első napon nem evett , ne engedte hogy Benyúljak a kalitkába , nem használta a hintát. Második nap: Evett, megengedte , hogy benyúljak a ketrecbe, de nem tudtam megsimogatni , használta a hintát. Mai nap: Rendesen evett :D megengedte, hogy benyúljak és megsimogassam,:D sokat használta a hintát :D

2013. febr. 20. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
tökéletes
2013. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:-)
2013. febr. 20. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Még a helyét sem szokta meg,nem hogy téged.

Nem szeretnélek megijeszteni,de lehet hogy itt most elrontottad... 3 nap alatt nem fog megszeretni és bízni benned. Azért engedte csak a simogatást,mert annyira halálra volt rémülve,hogy meg se mert moccanni. Nagyon sok ilyen esetet hallottam már,pár nap/1 hét alatt teljesen elvadult a madár. /Pl.: Egy család vett egy hullámost. Már az első napokban mindenki megsimogatta,ujjra állította,kivéve egy lányt(aki itt gyiken leírta ezt a sztori),és azt állította a madár senkit nem enged a közelébe csak is őt,egyedül benne bízik meg./

Ebben az esetben kb 3% esélyed van rá,hogy nem fog elvadulni,mert nagyon ritkán az is előfordul hogy szelíd marad,de ez olyannyira ritka mint a fehér holló. Nem akarlak megijeszteni,de ezek a tények,azért reménykedek a legjobbakban! Amikor az első papagájom megvettem úgy jártam mint te,2. napon megsimogattam és nem tudtam utána megszelídíteni(evett a kezemből,vállamra ült,de simogatni nem engedte magát,s nem is bízott bennem).

Ha elvadulna nem kell pánikolni,pár hónap rengeteg foglalkozással elnyerheted a bizalmát. Majd írd meg mi volt.

2013. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ajaj
2013. febr. 21. 21:33
 5/7 A kérdező kommentje:
de amúgy most azt is csinálja , hogy amikor kimegyek a szobából csipog és addig csipog amíg vissza nem megyek
2013. febr. 21. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem lesz baj,nagy szerencséd van. A következő papagájodnál(ha lesz) lassíts a tempón,lehet vele nem jönnél ki ilyen szerencsésen.
2013. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma meg azt csinálta hogy ő csipogott és meg "visszacsipogtam" és ezt így többször tíz percen át :)
2013. febr. 23. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!