Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty, Rizspinty, Sirályk...

Aremeen kérdése:

Zebrapinty, Rizspinty, Sirálykapinty, Kanári melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
17/f vagyok. Imádom az állatok mégha ez ilyen korban ciki is... Szeretnék egy díszmadarat. Mindenképp egy "barátságos" csiripelős, élénk madarat szeretnék.. ha lehet olyat ami északa nem rendez pankrációt :) A fenti madarak azok amelyek tetszenek.. a leírtakból szerintetek melyiket vásárolyam meg.. mindenképp 2-őt szeretnék ! Segítsetek kérlek !!! :)

2013. febr. 25. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A pintyek kolóniamadarak, elég nagy hangzavarral vannak. Engem mondjuk nem zavar, de lehet, hogy valaki nem örül a napkeltétől villanyoltásig tartó csivitelésnek.

A zebrák és a sirálykák egy kategória, még hibridjük is van. Személy szerint a zebrákat jobban kedvelem. Rengeteg féle színváltozatban léteznek.

A sirálykapinty a legjámborabb a felsoroltak közül.


A rizspintyre tekints úgy, mint átmenetre az egzóták és a papagájok között. Le kell őket kötni, különben egymást kezdik ki. Nagyon értelmes, gyorsan tanuló madarak. Nekem a hangjuk is tetszik. Méretben jóval nagyobb, mint a többi pinty.


A kanári egyedüli tartásra való elsősorban. Ők magányosan élő állatok a természetben, a hímek a hangjukkal csalogatják a nőstényeket. Ebből ered, hogy a párban tartott madarak közel sem énekelnek annyit, mint egyedül tartva. Ellenben kitartó, órákon keresztül fújja. Hangosan. Ez sem tetszik mindenkinek. Még egy darabig oké, de néha szünetre raknám őket. Van egy halkan énekelgető változata, a harz roller kanári, így rá tudsz keresni. Van elég sokféle színben, de oda kell figyelni a táplálására, hogy szépek is maradjanak.


Egyáltalán nem ciki szeretni az állatokat, korhoz meg főleg nincs kötve.

Hogy melyiket válaszd, azt neked kell eldöntened, mindegyik érdekes kis madár a maga nemében.

2013. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem többféle madaram van, mert tenyésztem őket. Ezek közül csak sirálykám nincs.

Leírom róluk a tapasztalataimat

Zebrapinty: Viszonylag halk kedves "trombitáló" hangjuk van. Lehet őket csapatban, de minimum párban tartani.


Rizspinty: Ők is elég halkak, nekik érdekes kattogó hangjuk van. +A hímek énekelnek, de az elég jelentéktelen.

Ugyanolyan könnyű tartani mint a zebrákat, kezdőknek is ajánlott. Nálam még sose kezdték ki egymást, még a hímek se. Még akkor se, ha kalitkába rakom őket.(Egyébként csapatosan vannak röpdében.)



Kanári: Én ellenzem bármilyen madár egyedül tartását. Minden kalitkában tartott madár társas állat, még a kanári is!

Nekem is párban vannak, mégis ugyanúgy énekelnek. Az azért túlzás, hogy órákon át énekelnének, de napjában többször rázendítenek.

Most, hogy ilyen szomorkás idő van odakinn, még jó is hogy egy kis tavaszt csempésznek a lakásba. :)



Nekem személy szerint a három pintyféle közül a rizs tetszik jobban. Olyan jó megjelenésűek a nagy robosztus csőrükkel, meg a folyton testükre simuló tollazatukkal. :)

2013. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is van Zebrapintyem és ha ezt választod akkor este oda kell figyelned hogy el legyen húzva a függöny vagy le legyen húzva a redőny... mert ha reggel megérzi a fényt nagyon hangosan csipog...:// hajnal 4-5-kor DE NAGYON szeretem!!! :)
2013. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!