Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam le a csipked...

Hogyan szoktassam le a csipkedésről a nimfa papagájom?

Figyelt kérdés

NE LINKELJETEK GOOGLE.T!!!!!

csak személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi!

január 16-án kaptam akkor még azt mondták hogy fióka rendes felnőtt hangja volt tudott repülni csak 1 cm-el volt kisebb mint a többi madár.

már másnap elkeztem szelidíteni és már rászáll a kezemre meg elvárja hogy simogassam csak nagyon sértődékeny és ha iskolába megyek délután csipked ez engem idegesít tudom hogy nem teljes erőből csip de ma már sokkal nagyobbat csípett és már kezd nagyon az idegeimre menni és félek hogy egyszer nagyon nagyot fog csípni.

eladni nem akarom mert nagyon szeretem



2013. febr. 28. 18:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Kend be a kezed csípőspaprikával vagy más csípős (de nem mérgező) étellel. Várd meg amíg megcsíp. Amint megérzi a csípős ízt elmegy a kedve a további csipkelődésektől.
2013. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bajer ***** válasza:
0%
Izzó vassal olvaszd le a csőre hegyét, utána körömreszelővel reszeld körbe.
2013. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
értelmes válaszok -.-
2013. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem éreznek ízt, biztosan nem fogod csípős paprikával leszoktatni róla.


Leszoktatni ilyen rossz szokásokról nem nagyon lehet. Jutalmazni bírod ha valamit jól csinál. Ha egyszer beléd csípett, te meg véletlen jutalmaztad érte akkor ő ezt annak vette, hogy jól teszi dolgát.


Mikor csípni készül vedd el a kezedet.


Valamint ezek nem kutyák, hogy csak úgy fegyelmezzük őket. Bántani nem lehet, mert ő félni fog tőled, nem pedig leszokik a csipkedésről.

2013. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

SOHA NEM BÁNTOTTAM!!

teényleg nem érzi az ízeket? csak mert a répát és az almát imádja ha alma van nálam azonal rám repül hogy elvegye tőlem

2013. ápr. 19. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Felismerheti az almát, erre nem gondoltál? Amúgy meg nem kell, hogy bántsd, ahhoz, hogy csípjen. Ha megijed valamitől, és épp a kezed közelében van, akkor is beléd fog csípni, mivel te voltál legközelebb. Ez egyáltalán nem ritka, hallottam már ilyent mástól is.
2013. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de miért ismeri fel az almát és miért repül oda hozzám ha nem érzi az ízeket?
2013. ápr. 19. 21:56
 8/13 anonim ***** válasza:
az enyém igenis ismeri az ízeket. Annyira aranyosan kóstolgatja a dolgokat. Ami nem ízlik, abból csak 1 falat megy, többet soha. Nálunk minden jöhet, ami édes:) Kérdéshez visszatérve: nem fogja letépni a kezed. Engem is csipkedtek, de abbamaradt magától, ahogy jobban kiismertek. Nálunk idő kérdése volt. És nálunk az elhúzódás azt jelentette mindig hogy "haggyá", és ha ezt betartottuk, akkor nem volt csípés. De minden madár más még fajtán belül is.
2013. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért ismeri fel? Ezt komolyan kérdezted??? A papagájoknak sokkal jobb a látása, mint az embereknek, ezért van, hogy ők könnyedén meg tudják különböztetni egymást még nagy csoportokban is, míg az embereknek ez sokszor gondot okozhat. Az embereknek az is gondot okoz, hogy egy madár milyen nemű... náluk ez nem probléma. Máskülönben miért ne ismerhetné fel az almát??? Mikor könnyedén felismernek tárgyakat, személyeket, (kísérletek bizonysága alapján) színeket és számokat is akár. Euek után te azt kérdezed, hogy "miért ismeri fel"??? Egyszerűen azért mert tudja, megtanulta. Miért ne tanulhatná meg? A madarak nagyon okosak, sokszor sokkal okosabbak, mint azt hisszük.
2013. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért nem érzik a csípőset, mert alig rendelkeznek ízlelő bimbóval. Embereknél 20.000 van kb, papagájoknál 300 valamennyi. És a csípőset pont nem érzik.
2013. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!