Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak vele hogy...

Mit csináljak vele hogy jobban érezze magát?

Figyelt kérdés
Már 3-4 honapja meg van a hullámos papagájom és még mindig nem akar kijönni a ketrecéből csak ha kiveszem és becsukom a kalitkáját. Nem akar játszani nem akarja felfedezni a környéket ha kiveszem akkor is csak egy helyben áll . az almát régen ette mostmár abbol se hajlando enni.
2013. márc. 1. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ajjajj,jobban nézz utána máskor a dolgoknak.

A kiengedéssel,fogdosással MINIMUM 2 hetet kell várni! Persze hogy nem mozog,nem csinál semmit hiszen most került oda,még meg sem szokta még a helyét,retteg. Egyetlen védelmi köre a kalitka,és még onnan is kiszakítottad,hát nem csoda hogy kivan szegény. Majd ha megszokta a helyét és felenged(1 hónapba is telhet,szóval legyél nagyon türelmes) akkor fog játszani,csipogni,és almát enni. :)

2013. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1.válaszoló! Szerintem olvasd el még egyszer a kérdést, mert rosszul láttad.!! Hát ha már 3-4 hónapja van meg akkor szerintem ha még nem kezes akkor szelidítsd meg.Ha már szelíd nemtudom hogy mi a baja lehet, de szerintem többet kéne vele foglalkozni.és ne feledd, minden magárnak más a személyisége :)
2013. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban félreolvastam,elnézést!

Lehet,hogy vitamin/fehérje hiánya van. 2 héten át 1 héten 2x adj neki (főtt)tojásfehérjét. Vágd apró kockákra és keverd össze kevés maggal,hogy mindenképpen egyen belőle valamennyit. Minden héten kellene adni neki. És ne csak almát,hanem zöldségeket,(2 naponta) fürtöskölest is adj neki. 2-3 hétig próbálkozz ezzel,rendbe jön-e.

Ha nem,akkor nem vitamin/fehérje hiányról van szó,hanem magányról. Lehet,hogy fajtársra vágyik. Ha tudsz,mindenképpen vegyél neki párt,nem jó egy hullámosnak sem egyedül...

2013. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ mindeggyiket megfogadom
2013. márc. 2. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
engedd szabadon, úgy jobb lesz neki
2013. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!