Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi kell egy röpde készítéséhez?

Mi kell egy röpde készítéséhez?

Figyelt kérdés
2 hullámosnak csinálnám saját kezűleg, de nem tudom miket kell hozzá venni.Olyan 60x100x100-as ketrecet gondoltam.mivel rögzítsem a sarkokat,stb? és mennyibe kerülne kb?

2013. márc. 10. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi kell? Pénz.
2013. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Hullámosnak teljesen megfelel a fa váz. (Nagyobb papagájoknak már nem mindnek, mert valamelyik szétrágná...)


Bemész valamelyik kisebb barkácsboltba, vagy obi, baumax, praktiker és társaiba és keresel valami szimpatikus lécet. Én szerintem a legjobb megoldás valami lapos (tehát, nem négyszögletű) léc, amivel a sarkokban tudsz L alakot kialakítani. Így az L alak belső részére tudod rögzíteni a rácsot. Rácsnak ponthegesztett hálót keress, többféle méretben létezik, pl 25x25mm, 19x19mm, 12x12mm stb. Én hullámosokhoz a 12mm körülit ajánlanám, 19-esbe már talán be tud szorulni a feje, és jobb megelőzni a bajt. A léceket egymáshoz fogathatod szöggel, vagy facsavarral, inkább a csavart ajánlom, tartósabb és ha előfúrsz neki akkor biztosan nem reped szét a léc. A ponthegesztett hálót vékony szöggel felfogathatod, úgy hogy félig beütöd a szöget,aztán a többi részét elgörbíted, vagy ha van esetleg szögbelövő az még jobb megoldás. Ha gondolod valami páccal kezelheted, de akkor jobb lenne valami élelmiszerbarát pácot keresni, ami elég drága. Bár sokan lekenik sima páccal és hullámosok és hasonló papagájok esetén általában nincs is gond, mert ők nem rágják meg, de én mindig azt mondom, hogy jobb megelőzni a bajt. Ha nincs bajod a fa natúr színével, akkor hagyd úgy!


A ketrecet meg úgy érdemes kialakítani, hogy kihúzható tálcája legyen, így könnyebb takarítani, a tálca lehet, pl osb lapból, vagy bútorok hátuljához használt fából, amit tudsz szerezni olcsón. Esetleg az alsó 10-20cm-t be is burkolhatod ugyanebből, így kevésbé szórják ki a magokat. Praktikusabb egy nagyobb ajtó a takarításhoz stb, meg esetleg kifordítható etetőtálak. Ezekhez egyszerű ajtópántot veszel, meg egy kis tolózárat és kész. Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan!

2013. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy valami ilyesmibe gondolkodnék, ez egyben egy tágas röpde a hullámosoknak és a szoba díszeként is funkcionálhat:

[link]

2013. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Ilyen hasznos válasszal rég nem találkoztam :) És ilyesmi pont jól mutatna a nappaliba :)
2013. márc. 11. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem :)
2013. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék a második hozzászóláshoz (Ha lehet :) ). Hogy Hullámosnak, a csibedrótháló is elég, ha nem találsz vagy nem szeretnél ponthegesztett hálót.
2013. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!