Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nincs farktolla?

Miért nincs farktolla?

Figyelt kérdés
2napja kaptam egy hullámos papagájt mert a társai mindig bántották mivel nem tud repülni! Nincs farktolla!! Kinőhet neki? Ez miatt lehet teljes élete? És meg fog szelídülni,mert sokat bántották a többiek! Szegény csak ül a kalitkában. Nem tudom jo-e igy neki h nem tud repülni!!
2009. szept. 14. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Létezik egy tápanyaghasznosítási (örökletes) rendellenesség, francia vedlés néven találhatsz róla információkat. Két tipusa van. Mindkettőnél kihullanak a szárny evezőtollai és a faroktollak 4-6 hetes korban, az enyhébb esetben ezek újra kinőnek, a súlyosabb esetben soha... Házi kedvencként nyugodtan tartható, szaporítani, kérlek, ne akard, képes rá de átörökítheti a rendellenességet. A francia vedlésről évről évre többet derítenek ki, a friss eredményeket én most nem ismertetném, ha nagyon érdekel keress utána a neten.

A válaszok:

Kinőhet neki, de erre nincs garancia.

Ettől még lehet teljes élete (de ne szaporítsd).

Éppúgy megszelídülhet, talán még jobban, mint egészséges társai.

Nem tudom jó-e neki így... :)

2009. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én egyik hullámosom faroktolla egyszer az állatorvos kezében maradt, amikor szurit kapott, mert nagyon lázas volt szegény. Utána neki kinőtt, de ha a tiednek nincs más tünete (pl. borzos toll, remegés), akkor az lehet, amit fentebb írtak.
2009. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De borzolja a tollát és remeg is,de ha beszélek hozzá abbahagyja! Miért csinálja ezt? Beteg?
2009. szept. 17. 17:53
 4/5 anonim válasza:
Minden papagáj borzolja a tollát és mivel új helyre került fél és ezért remeg.Nem beteg.
2009. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én hullámosaim nem borzolták a tollaikat és nem remegtek, mikor új helyre, vagyis hozzám kerültek. Pedig egyesével kerültek hozzám, és a legelső se csinált ilyet, csak amikor beteg volt. Szerintem beteg.
2009. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!