Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy Brahma tyúkom, azt...

Van egy Brahma tyúkom, azt vettem észre mostanában, hogy elszédül és összecsuklik. Valami a szívével lehet. Valaki találkozott már ilyen betegséggel, gyógyítható?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg légcsőférgességtől fellépő oxigénhiány? A férgek közti gazdái a giliszták.

Nem biztos, hogy ez lehet a viselkedés hátterében, de valamin el tudsz indulni.

2013. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Decemberben kaptak féreghajtót. Még azt akarom mondani,hogy a szédülés után szaporán veszi a levegőt. És a széklete zöld színű. Ja és sokat fogyott.Próbáljam még féreghajtózni?
2013. márc. 18. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon, most, hogy utánaolvastam (nem vagyok állatorvos) a baromfipestis is hasonló tüneteket produkál.

Tünetek: A kórokozó szájon vagy légutakon keresztül jut a szervezetbe, majd a véráramba, és szinte minden szervrendszerben okoz elváltozásokat. Legkifejezettebben a légutak, az emésztőszervek és az idegrendszer megbetegedései figyelhetők meg. A vérerek falában testszerte vérzések vannak. A betegséget általános (bágyadtság, étvágytalanság, szárnylógatás) tünetek vezetik be, amelyet a légzőszervi (fejrázás, orrfolyás, nehéz légzés, a taraj-és áll-lebenyek elkékülése), emésztőszervi (hasmenés) és idegrendszeri (rendezetlen mozgás, bénulások) követnek. A lefolyás általában heveny.

Ezt találtam.

2013. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már én is sok helyen néztem a betegségeket. De konkrétan nem találtam rá semmit. Valamilyen szívbetegség? Ezért is írtam ide,hátha valaki már találkozott ilyen betegséggel. És kapok segítséget.
2013. márc. 18. 13:24
 5/11 hell-ikon ***** válasza:

A legjobb ha kihívsz egy állatorvost.

Natrix válasza helytálló lehet, csak az a gond, hogy a neten a baromfipestis és baromfikolera leírása egyezik, egymás szinonímájaként használják. Viszont nem ugyanaz a két betegség. Az előbbit vírus az utóbbit baktérium okozza, és ha ez nem lenne elég a baromfipestis bejelentési kötelezettséggel jár, karantén betegség.


Szóval mindenképpen hívj ki egy állatorvost.

2013. márc. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Linkelt oldalt azért nem szúrtam be, mert könyvből pötyögtem be a dolgokat.

Dr. Szép Iván Állategészségtan Mezőgazdasági Kiadó

2013. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hell-ikon ***** válasza:

Sebaj, a lényegen nem változtat.:)

A baromfipestis akkor zárható ki valamelyest, ha a kakas kapott védőoltást ellene.

A baromfikolera viszont akkor sem, mert azok a védőoltások törzsspecifikusak, tehát csak egy-egy baktérium törzs ellen védi az állatot, de egy másik törzs még attól megbetegítheti.


A furcsa légzés, szédülés, zöldes hasmenés, összecsuklás elég gyanús tünetek, tehát tényleg az lesz a legjobb, ha a kérdező kihív egy állatorvost (v. rögtön a hatósági állatorvost)

2013. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hell-ikon ***** válasza:
Ja, ha enyhe lefolyású, a baromfikolera időben elkezdve a kezelést, kezelhető antibiotikummal az viszont csak receptre kapható.
2013. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hell-ikon ***** válasza:
Akarom írni tyúk, nem kakas, de a lényeg ettől függetlenül ugyanaz:)
2013. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat.Beszéltem az állatorvossal,sajnos a szíve beteg. Jóval nem bíztatott.Gyógyítás nem lehetséges.
2013. márc. 19. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!