Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Keltetési hőmérsékletek...

Keltetési hőmérsékletek változása ingadozása. Mennyire befolyásolja a keltetés menetét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Amikor volt ez a nagy hó és áramkimaradás szabolcs megyében. kb 2napig nem volt áram, a keltetőben

( a keltető bele van téve egy vastag hungarocell ládába, persze megfelelő szelőzőnyilásokkal)

kb 15 naposak voltak a tyúktojások a hőmérséklet átlagosan 37,5fok amikor észre vettük hogy nincs áram a hőmérséklet lement 34,2 fokra, gyorsan engedtünk flakonokba melegvizet és a ládába bele tettük . ekkor átlagosan tudtuk tartani a 36,8-38,0fokos hőmérsékletet ( a keltetőben gyárilag bevan épitve elemell működő hőmérséklet és páratartalom mérő)

Nemsokára kelnének a szárnyasok (csütörtök)

Lesz belőle valami?

vagy várjuk ki a végét? tojás lámpázó nincs hogy megtudjuk nézni



2013. márc. 25. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem kifognak kelni /legalább is az amelyik fias/ várd ki a végét.
2013. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. mostmár kivárom a végét. Jelzem a végét majd
2013. márc. 26. 07:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok. 61Db tojás volt a keltetőben. Jelezem az ediggi eredményeket, Már 8db teljesen kibújt a tojásbol. 9db kotlós volt azt már kivettük és a többi most törik vagy kitörte már. de van néhány olyan amiben van valami de nem hasonlit a többi tojás belsejére, egyenlőre még bent van.
2013. márc. 29. 12:59
 4/7 anonim válasza:
Majd írd meg mennyi kelt ki a 60-ból, kiváncsi vagyok, mert nálunk csak fél napos áram szünet volt, de sok nem kelt ki, pedig teljesen ki voltak már a tojásba fejlődve, igaz kacsákat és libákat keltettünk.
2013. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Befejeződött a keltetés!

A 61db tojásból 36db kelt ki (ezek szépek, egészségesnek látszanak)

8db kotlós volt benne, és a maradék ami nem kelt ki vegyesen korai halott vagy már kivolt fejlődve teljesen, de nem bújt ki.

Nemis gondoltam volna hogy amiken keresztül ment a tojás lesz belőle valami! Örülünk hogy ennyi kikelt!

2013. márc. 31. 08:39
 6/7 anonim válasza:
Értem. A kotlós volt benne, ez mit jelent felétek? Terméketlen?
2013. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Igen! "terméketlen"
2013. ápr. 1. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!