Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS nimfa/papagáj tartók, egy...

SOS nimfa/papagáj tartók, egy madár, , megmentéséről" lenne szó?! (képek, stb)

Figyelt kérdés

Egy haveromnak a szülei iszonyatos körülmények között tartanak egy nimfapapagájt,akit be szeretnék fogadni,mert megszakadt érte a szívem,és elég barátságos madárnak is tűnik. Van 2 hullámosom,volt törpepapagájom is,mondhatni jártas vagyok a papagájtartásban.


Először is,a képek :

A kalitka: [link]


A kalitka közelebbről:

[link]


A madár(egy szép tojó):

[link]


[link]


[link]


Az ürüléke,ami nekem egészségesnek tűnik. Szerintetek?:

[link]


Azt hiszem nem kell leírnom,milyen szörnyű életkörülmények között van tartva,a képek eleget beszélnek erről.



A tollazata szép,bár elég poros mert nincs medencéje. Egy teljesen egészséges,szép tollazatú madár,az ürülékéből úgy látom belső élősködői sincsenek,szóval szerintem egészséges,már ami a fizikai állapotát illeti... Szomorú szegény. Volt egy párja,de elszökött. Nem tudom mennyi idős lehet,de nem fiatal. A haveroméknak egy öreg néni adta aki már nem akart foglalkozni vele. Nyár eleje óta van meg nekik. Szerintetek mennyi idős lehet?Nekem úgy tűnik 5-6 éves,de lehet tévedek.


Na szóval a kérdésem lenne:

A 2 hullámosommal megférnének(nem egy kalitkában)? Viszont minden nap ki lennének engedve,szóval kontaktusba kerülnének egymással. Ez a 2 faj általában jól kijön egymással,és mivel gondolom nagyon hiányolja a nimfa a párját, örülne egy kis társaságnak. Remélem kijönnének egymással,de érdekel a véleményetek. A hullámosom(tojó) kb 7 hónapos lehet,a hím hullámosom kb 9 hónapos.


Egy ismerősömtől tudnék kérni egy kalitkát,amiben régen 2 hullámost tartottak. Nem tudom mekkora lehet a kalitka,nem hiszem hogy valami nagy,de még mindig 100x jobb lenne mint a mostani helye,+ha kicsi is a kalitka,úgy is minden nap kiengedném,egész nap repkedhetne.


A harmadik kételyem,hogy mennyire rikácsolna 2 hullámos társaságában?Inkább csöndes lenne mert nem rikácsolna pár után,vagy folyton pörögne,dumálna? A havernál nem nagyon hallatta a hangját. Ezt fontos lenne tudnom,a család miatt.


Az utolsó kételyem,hogy nagyon apró szobám van. Egy egyszemélyes ágy fér bele,és egy íróasztal(max még egy szék). Ahol az ablak van ott szélesebb a szoba,de többségében olyan apró,hogy nem tudom mindkét kezem teljesen kinyújtani.

Árthat-e az egészségemnek ha 3 papagájt tartok egy ilyen kis szobában,ha:

Nagyon kevés időt töltök ott.

Rengeteget szellőztetek.

Gyakorlatilag csak aludni,pihenni,tanulni megyek be oda,meg hát persze a papagájokhoz. :)

1-2 naponta porszívózok???


Nagyon megköszönném ha válaszolna valaki,nagyon fontos!!! Rögtön hozzá nőtt a szívemhez a papagáj.


2013. márc. 28. 20:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Képek a hullámosaim helyéről:

[link]


A kép készülése óta már át lett rendezve a kalit,több helyük van benne röpködni. Nemsokára elkészül nekik egy fa játszótér,és veszek hobbiboltban cuccokat,abból is készülnek a kalitba fajátékok,valamint ételkeresőt is csinálok nemsoká nekik. A alitkában lévő hintát pedig már ki vettem,nem volt megfelelő(fémmérgezés veszélye miatt).


A nimfa kalitkáját a hullámosok kalitkájának a tetejére tenném(máshova nem tudnám).

2013. márc. 28. 21:04
 2/17 anonim ***** válasza:
A papagájok néha hangosak, de szerintem nem lesz baj ha egymás mellett vannak. Ahol most van tényleg nem a legjobb hely, de nem tűnik betegnek. Mindenesetre ha törődsz vele, és szereted ezerszeresen meghálálja. :) Az egészségednek nem fog ártani, ebben biztos vagyok.) Ha bármi kérdésed van, priviben elérsz. Nekem 6 db hullámosom van, pár dolgot már megtanultam róluk. A nimfa sem lehet olyan másmilyen. :)
2013. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy újságpapír van alattuk. Ez nem nagyon jó, ha ragaszkodsz a papírhoz, inkább használj háztartási papírtörlőt. Az újságban rengeteg festék, és ezáltal méreganyag van!!!!
2013. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Várom még a véleményeket. Nagyon hozzá nőtt a szívemhez ez a kedves nimfapapagáj. A haver anyukája egyébként benne lenne abban hogy odaadja,az apukáján múlik még a dolog,de szerintem csak teher a nyakukon,90%-ig vagyok biztos benne hogy boldogan fogják odaadni(már csak abból is látom,hogy lusták kitakarítani a kalitot).

2013. márc. 28. 21:13
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ez nem okoz problémát mivel nem csipkedik a papírt,nem érdekli őket,és nem is szoktak a kalit aljában lenni. A madárhomokot pedig a napi magadaghoz keverem hozzá.
2013. márc. 28. 21:14
 6/17 anonim ***** válasza:
Én akkor sem raknék alájuk újságot. :/ A madárhomokot meg tedd külön tálkába, szerintem azt úgy jobban szeretik. Még egy észrevétel, a képeken a nimfának nem látom hogy lenne bent vize. Vagy csak a fotón nem látszik?
2013. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen,ezen én is utólag gondolkodtam! Sajnos jól látod. Azért remélem holnap legalább tesznek be neki. Annyira sajnálom.:(


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 28. 21:18
 8/17 anonim ***** válasza:
Basszus, akkor szomjazik az a szegény madár!!! Holnap nagyon gyorsan adjál neki vizet!!! És lehetőleg hozd el, mert tényleg nem jó helyen van. :(
2013. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Adni nem tudok neki mert 40 percnyire van tőlem a hely,de most azonnal ráírok a haverra facebookon hogy adjon neki vizet,sürgősen!
2013. márc. 28. 21:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Rendben, tedd meg légyszíves. Egy akármilyen kis tálkában jó, csak legyen bent neki.
2013. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!