Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék egy madarat, de nem...

Szeretnék egy madarat, de nem tudom hogy milyet?

Figyelt kérdés
Ez az első madaram lenne és valami kisebbre például hullámos papagáj méretűre gondoltam. Egy olyat szeretnék amit meg lehet tanítani beszélni.

#első #papagáj #madár #beszélő madár
2013. márc. 10. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
esetleg ara papagáj
2013. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Közepes termetű,a hullámosnál kb 2x nagyobb madár ami beszédre képes a nimfapapagáj.

Katalin papagáj,kicsit nagyobb a hullámosnál.

Egyébként nem tudom mért nem felel meg a hullámos,szerintem ő lenne a tökéletes választás.

UI.: Általában a hímek fogékonyabbak a beszédre,s több szót is jegyeznek meg mint a tojók. Csak beszédért soha ne vásárolj papagájt,sosincs garancia a beszédre.Nem dobhatod el ha meguntad,mint valami régi kacatot,egész életében felelős leszel érte.

2013. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
A jákó kicsit nagyobb mint a hullámos de nagyon okos és gyorsan tanul, és sokat.
2013. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de természetesen nem csak a beszédért tartanám a madarat, hanem mert tényleg szeretem az állatokat
2013. márc. 10. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Rengeteget kell foglalkozni vele, hogy megtanuljon beszélni, de készülj fel, sokba fog kerülni, mire beszerzed a dolgokat, és persze a madarat. A beszédre legfogékonyabb, viszonylag kicsi madár talán tényleg a jákó lenne, de sokba kerül.

Amúgy csatlakozom az előttem szólóhoz: sosincs garancia arra, hogy biztosan fog "beszélni".

2013. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. márc. 11. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nimfapapagájom van, 4 éves de már kb. 1-2 éves korában beszélt. Természetesen nem "beszél" hanem hangot utánoz, de azt tapasztaltam, hogy ami nagyon tetszik neki azt gyorsan megjegyzi. Sőt nekem szokott bólogatni zenére meg közben lépkedni, stb. De ezt nem tudom hogyan tanulta, mert nem konkrétan bólogatni akartam megtanítani, de megtanulta :) biztos tetszett neki.
2013. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánanéztem a fajtáknak.
2013. márc. 11. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!