Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi ideig vedlik egy...

Mennyi ideig vedlik egy kölyök nimfa papagáj?

Figyelt kérdés

Mikor kezd vedleni a nimfa papagáj és mennyi időt vesz igénybe ez a folyamat? Csak azért mert egyetlen egy farok tolla van szegénykémnek és gondolom vedlik, de menyi ideig, mikor nő ki a szép tolla?

Köszi a válaszokat.



#nimfa #vedlés #farok toll
2013. márc. 31. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen idős.

A hímek 6 hónapos korukra félig elvesztik a fióka tollukat, ilyenkor már jól láthatóan sárgul a fejük. A teljes átvedlés egy évesen jön el.


Annak, hogy az összes farktollát kihullatja, nem a vedlés oka, hanem hogy a tollakk annyira roncsolódtak, hogy tollászkodással nem tudja rendbe rakni őket.

(Ha egyszerre hullajtaná ki őket, akkor oda a "kormány műve". Ami a természetben gondokat okozna.)


Így vetted farktollak nélkül? Mert vannak tenyésztők, akik kihúzzák a roncsolt tollat, hogy előbb kinőljön az új.(Én nemszoktam, mert kockázatos a sérülés.)



Egyébként 1-2 hónap alatt vissza nő.

2013. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Töredezett farktollakkal vettem, gondolom ez volt az oka hogy kihullajtotta, remélem hamar vissza nő és szebb lesz mint valaha.
2013. ápr. 2. 10:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Mostanra letörte az utolsó farok tollát is. Mindezt úgy hogy szeret a kalitka oldalán fel-le mászkálni és amikor lefele megy a farok tolla beakad a rácsba és ahogy megy lefele az visszatörik. :(
2013. ápr. 2. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!