Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam bothoz?

Hogyan szoktassam bothoz?

Figyelt kérdés
A hullámosomat már nem is egyszer próbáltam botra állítani, de sosem sikerült, mert mikor bedugom a botot a kalitkába esze veszetlenül elkezd repkedni.Aránylag "szelíd". Nagyon fél tőle.Ilyenkor mi a teendő?

2013. márc. 31. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmi, hagyd szerintem a botot. Az én nevelésemből is kimaradt, mivel nem nagyon vett el semmilyen gyümölcsöt kézből, amivel rávehettem volna, hogy előre lépjen a botra, nem volt sok értelme. A botra állítás csak egy lépcsőfok, ha kimarad, akkor se lesz semmi baj, ha tudtok haladni tovább. Én egyenesen az ujjamra próbáltam állítani, és sikerült is, kézben hordozom mindenhová. Nem feltétlenül kell botra állítani, ha a kezedhez tudod szoktatni. Akkor jó a bot, ha a kéztől fél.

Ha ennyire megijed a bottól, akkor meg ne is erőltesd szerintem. Nyúlj be hozzá, simogasd meg a hasát, vakargasd meg a nyakát, azt nagyon szeretik, és lassan próbáld meg az ujjaddal felemelni a lábát, hogy rálépjen. Ha kézben fel tudod venni, sokkal biztosabb, jobb megoldás, mint a bot.

Sok sikert! :)

2013. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!