Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon fognak-e még beköltözni...

Vajon fognak-e még beköltözni madárkák?

Figyelt kérdés
télen fával fűtünk, és találtunk egy olyan tönköt néhány éve,amiben volt egy odú.. kiraktuk az udvarba, egy magasabb helyre, tavasszal bele is költözött egy cinegepár.. volt kb 4 fióka, de mikor repülni tanultak sajnos mind meghalt :( (kutya, kiestek a fészekből és eltört egy csontocskájuk..) utána elköltöztek a cinegék.. ősszel jött egy megint egy pár, néhány napig ittvoltak, aztán elmentek.. most volt ugyanez valami barna kis énekesmadárral, néhány napig itt voltak aztán eltűntek.. rászántam magam, kipucoltam az odút, volt bent egy döglött cinegefióka.. persze a húsa már elporladt csak a tollak és a csontok voltak meg és a csőre... kiszedtem az odúból mindent, raktam bele friss mohát.. előfordulhat még,hogy fognak bele madarak költözni, vagy reménytelen?:(
2009. szept. 20. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha más nem, veréb. Az is madár!
2009. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincsenek verebek :D néhány éve rengeteg volt,aztán megfogyatkoztak :D
2009. szept. 20. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Az odut tegyétek fel olyan helyre és magasra,ahova a macska sem tud felmászni,akkor majd lesznek benne madarak.
2009. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
magas helyen van, kennel tetején
2009. szept. 20. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó helyen van az odú, biztosan beleköltöznek a madarak. Majd tavasszal! A kenel helyett, egy fára kéne tenni, a tűző napot kerülve. Fészekanyagot nem kell berakni, mert azt ők fognak hordani.
2009. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van! ha jó helyre van rakva, akkor tavasszal várhatod a következő madarakat.

De nem feltétlenül cinegék lesznek azok. Rengeteg madár van, ami odúban költ, és a legtöbb nem szereti, ha zavarják a fészek környékét.


Próbáld olyan helyre rakni, ahol keveset tartózkodnak emberek, viszont, ha alkalom nyílik rá megfigyelheted a madarakat!

2009. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nah ez hamar megvolt, már kiszemelte magának egy rozsdafarkú pár :D
2009. szept. 29. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne felejtsd el alkalmas időben kipucolni az odut, betegségektől, parazitáktól óvhatod meg vele a madarakat, valamint nem árt egy kevés mohával, szalmával bélelni az alját, ahogyan az odúknál szokás, mert akkor kisebb az esélye, hogy összetörnek a tojások :)

A madarak egyébként gyakran válogatósak fészek ügyben és több lehetséges kiszemeltjük is akadhat :)

2010. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!