Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az igaz hogy ha egy hullámos...

Az igaz hogy ha egy hullámos papagáj nem kap madárhomokot abba bele is halhat? Mert valahol olvastam és nagyon agódok. Vki válaszoljon pls

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Kell az emésztéséhez, tegyél homokot a kalit aljába.
2013. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 9. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Homok helyett, még jobb ha ilyen grittet adsz neki:


[link]

2013. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak papagájok, akik enélkül a homok nélkül élik le az életüket, de én úgy vélem ők kinti röpdések lehetnek, ahol tudnak más apró kavicsokat szerezni. Mindenesetre egy dolgot tarts észben, a "homok" szemcsék 1-2 mm nagyságúak legyenek, mert annál nagyobb nem jó nekik, annál kisebb pedig más problémát okozhat.
2013. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk sajnos egyáltalán el sem juthat a madár a homokig: amikor a kalitka aljára szórom, annyira veszett ugrándozásba kezdenek, hogy kisöprődik a kalitka szélére és eltűnik 3 perc alatt, mintha le sem szórtam volna, esélytelen. Ilyenkor mi van?...
2013. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az általam ajánlott Versele-Laga Grit-et egy patkóetetőben beakasztva adod neki, akkor nem tudja kiszórni, vagy az ürülékével beszennyezni.

Ez a grit nem csak az emésztéshez szükséges kavicsokat, hanem korallt, kagyló zúzalékot és vörös követ is tartalmaz ami pótolja a szükséges ásványi anyagokat.

2013. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb, ha egy külön tálkába teszel nekik, de olyat is hallottam már, hogy egy keveset heti 1 alkalommal rászórtak az ételükre... nem tudom ez mennyire hasznos (így tuti nem kerülik el), de érdemes elgondolkozni rajta.
2013. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!