Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom agresszív lett,...

A papagájom agresszív lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb. 1 hónapja agresszív lett. A furcsa az, hogy mikor kimegyek a szobából, vagy épp nem vagyok bent, akkor folyamatosan kiabál, kiabálja a megtanult szavakat,szóval mindig hívogat vissza. amikor bemegyek hogy beszéljek hozzá, akkor meg agresszív lesz, borzolja magát, és csipked. Probléma még, hogy mikor együtt vagyok vele szinte sosem beszél, de mint már mondtam mikor kimegyek élénken beszél és kiabál.(Sajnos a beszéd is már egyre kevesebb mivel mikor beszélnék hozzá agresszív lesz.)

2013. ápr. 24. 20:04
 1/8 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy kézzel nevelt papagáj, de a kezek nagyon agresszívvá teszik, semmilyen mozdulatot nem lehet tenni vele a közelében. a karomra simán rárepül
2013. ápr. 24. 20:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mostanában keveset törődtél vele? Az enyém is megsértődött, amikor kicsit elhanyagoltam. Azután jobban figyeltem rá, szeretgettem, simogattam (a csípéseit meg tűrtem közben) És ma már az arcom puszilgatta végig.
2013. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Talán kicsit kevesebbet, ezért is próbálok sokat beszélni hozzá, remélem akkor el fog múlni. Azt meg egyelőre lehetetlennek tartom hogy megsimogathatnám..szörnyen megvadul akármilyen óvatosan vagy lassan közelítek hozzá a kezemmel.Egyébként ha közel hajolok hozzá már akkor ki akarja vájni a szememet. Összesen kétszer tudtam megsimogatni: az első két napban mikor nagyon megvolt illetődve, és mikor télen leült a konvektor felé élvezni a meleget. Egyébként már 2 éves is múlt..
2013. ápr. 24. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, hogy haladsz?

Egyébként igen, a papagájoknak is külön személyisége van. Nekem van két hullámosom, de tűz és víz. :))

A lány hullámosom méltóságteljes, nem hagyja magát megfogni (pedig ő volt előbb, és sokat foglalkoztam vele, elején nagyon szelíd volt sokat törődött velem, már nem annyira) és amikor közelítek hozzá, már akkor kap felém hogy megcsípjen és közben olyan fenyegetően csipog. Ő nagyon csíp. Ezenkívül állandóan rendetlenséget csinál. Mindent megrág, szétdobál, szétrág....

És a fiú hullámosom rendkívül békés természetű, soha nem csíp! Meg tudom simogatni, nagyon szelíd. És ő került hozzánk később. Szóval.... :))))

2013. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem edd meg.
2013. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Utsóé a legjobb megoldás! XD
2013. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Köszi :D
2013. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szívesen
2013. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!