Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a megoldás fecske fészekhez?

Mi a megoldás fecske fészekhez?

Figyelt kérdés

Szóval, kertvárosban lakunk (hozzáteszem a város sem nagy) és megfigyeltük, hogy sok fecske szokott errefelé jönni. X évvel ezelőtt újítottuk fel a házat és a nemes vakolat nem engedi azt, hogy rátapadjon a sár/agyag meg minden más anyag amiből készül a fészek. Ez engem nagyon zavar mert imádjuk az állatokat a madarakat és ezen belül a fecskéket is. Annyira sajnáltam őket amikor láttam, hogy szeretnék rakni, megcsinálni a fészket, de nem tapad... :(

Mi lehet a megoldás erre a problémára? Hogyan tudjuk lehetővé tenni, hogy ismét legyenek fészkek az eresz alatt? (Tisztában vagyok azzal, hogy egyik megoldás ha leverjük a falat és a régi fajta vakolatot "csinálunk". De ez pénzbe is kerül, sok időt is elvesz, bonyolult is stb. stb.) Lenne esetleg valami egyszerűbb, praktikusabb megoldás?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :( :) 16/l


2013. máj. 11. 17:28
 1/6 anonim válasza:

Kis "polcot" kell tenni az eresz alá vagy 30 centire, amire felépíthetik a fészket! Nekünk is így lett egy helyen megoldva, csak nekünk a kaki miatt, még a régi lakó szerelte fel. Egyrészt a kicsik sem pottyannak a földre, még megmenthetőek, másrészt a sok fecskekaki sem a fejünkre pereg.

(én neked adom a fecskéinket, mert mindent összeszarnak!)

2013. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Annyira örülök, hogy írtál. :) Ez szerintem jó megoldás lesz, csak anyáékat is rátudjam venni. :) (Y)
2013. máj. 11. 19:41
 3/6 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltál?

[link]

2013. máj. 11. 19:41
 4/6 anonim válasza:

Szia!

ilyesmire, de ez a falra van rögzítve úgy, hogy függőleges a fallal, én meg úgy gondoltam, hogy merőlegesen kellene rá, mint egy polc. De ez is egy megoldás, csak ezt teljesen körbe szokták az épületen. A polcot meg egy barkácsboltban 5000ft-ból megoldod csavarokkal szereléssel együtt. Ez meg körbe az egész házon, háát, akár több 10 e is lehet, ha igényesen akarod megcsinálni.

2013. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, csak azzal szerintem az a baj, hogy nem tapadna meg a fal felületén a fészek. Az inkább csak arra lehet jó ahogy már írtad is, hogy ne pottyanjanak le a fiókák, meg ha meg ha megakarnak szabadulni a "felesleges anyagoktól" és nem kell utánuk takarítani a tornácot. Vagy esetleg arra, hogy a kész fészek biztonságosabb legyen vagy az alja jobban tapadjon. Mert próbáltak építeni nekünk de nem ragadt meg, még csak fél fészket sem tudtak, 1 "gombóc sár" sem ragadt meg.

Valami ehhez hasonlóra gondoltál/van nektek?

[link]

2013. máj. 12. 12:05
 6/6 Grétiapu válasza:

Szia!

Ha nagyon jó fej akarsz lenni a fecskékhez akkor vehetsz kész fészket... :-)

[link]

A tapadás problémát szerintem sűrű szövésű (kb 20 cm széles)drótháló felrögzítésével lehet a legolcsóbban megoldani.

2013. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!