Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ilyen zajosak reggelente?

Miért ilyen zajosak reggelente?

Figyelt kérdés
3 éve van papagájom.A szüleim nagyon hamar megengedték, de most valahogy elege lett anyunak belőle, hogy állandóan csiripelnek, még 6 óra előtt is.Van hátul egy mellék épület és oda kirakta.Miért csipognak ennyire?? Hiába mondom nekik, hogy nekem nagyon fontosak, meg hogy tekintsék már végre őket családtagnak, nem fogják fel. Mit csinálhatnék.Állandóan emiatt veszekedek velük...

2013. máj. 14. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel ez madarakra jellemző viselkedés.


Egyszerű a megoldás,végig ott volt előttetek,csak egy kis ész kell hozzá: Le kell takarni a kalitkát. Amíg nem látnak fényt,addig befogják a szép kis csőrüket. Persze azért legyen valami rés,hogy levegőzzön a kalitka.


Az én 2 hullámosom velem egy szobában alszik. Én a redőnyt húzom le,és akár 11 óráig is nyugodtan alszok,mivel sötétben csöndbe maradnak.

2013. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi ez elfelejtettem ideírni.. Mindig le vannak takarva, de még akkor is meg vannak kergülve, szóval ilyenkor mi a teendő?
2013. máj. 14. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy vastagabb anyagú ruha kellene,ami nem ereszti át a fényt?Biztos vagyok benne,hogy átereszti a fényt,ezért hangoskodnak.
2013. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen papagájokról van szó?
2013. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szia, nálam is ez volt a helyzet. Hiába takartam le őket, csipogtak korán reggel... én a fürdőkádba teszem őket éjszakára!!! Nekünk nagyon bevált, ott teljesen sötét van, de mégis frissebb a levegő, mint egy takaró alatt... :)
2013. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát elég vastag ruhával vannak letakarva, és amúgy hullámos papagájról van szó :) Van egy üres szobánk, és ha minden reggel beraknám őket oda, délben meg kihoznám őket(mert ilyenkor még mindenki alszik nálunk) az nem viselné meg nagyon őket?
2013. máj. 15. 14:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az azért már sok....Csak nem harapják azért le a fejedet,ha 10-11-kor legkésőbb már kiviszed őket a fényre?! :O Ha pedig ennyire csak szenvedés nektek is meg nekik is,akkor ajándékozzátok el egy jó helyre.... Mielőtt megvettétek volna az állatokat,mérlegelni kellett volna,hogy amint fényt látnak énekelnek...
2013. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó!: Isten ments hogy elajándékozzam őket.! Megengedték hogy legyen madaram, és csak most kezdtek el csipogni de már 6 előtt és nem tudom mi a bajuk.
2013. máj. 15. 16:31
 9/10 anonim válasza:
Attól, hogy zavar, hogy hajnalban csipognak, még jó gazdájuk lehetsz, nem kell elajándékozni jobb helyre......... Mondom, próbáld egy sötét helyen éjszakáztatni őket, nekem bejött. Én sem kelek 6-kor, ettől még jó helyük van nálam.
2013. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sikerült :) Este letakarom őket vastag ruhával(amivel eddig is volt) és úgy maradnak reggelig, semmi csipogás:))
2013. máj. 17. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!