Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Veréb veszélyben! Mit...

SOS! Veréb veszélyben! Mit tegyek? Mivel etessem? Rendbe jöhet még? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ma délután egy verebet találtam a műhely előtt. Szerintem nekirepülhetett az üvegnek, nem tudom... Nem fióka, mivel már rendes tollazata van, és repülni is tud(először "kirepült" a kezemből, de nem bírt magasra szállni, kb. a földtől 15 cm-re felemelkedett, majd leesett, vergődött...). Nagyon öregnek se néz ki viszont. Csak fekszik vagy vergődik, ne tud felállni, a lábát nem nagyon mozgatja (1szer láttam, h megmozdította). A feje nem normális szögben áll, de nem hiszem, h kitört volna a nyaka, mivel 1. akkor valszeg már nem élne 2. nem tudná elfordítani a fejét. Mert a fejét normál szögbe visszafordítja, de mintha valami húzná, szinte rögtön elkezd jobbra húzódni a feje, mintha el akarná fordítani, csak olyan robotszeren... nem tudom, mennyire voltem érthető...a szárnyával tuti nincs gond, azt tudja mozgatni. Meg tudtam itatni, ivott is, de utána meg kakilt. Ez nem tudom baj-e, vagy csak természetes...? Csináltam neki cipősdobozból lakhelyet,és széltől, esőtől védett kinti részre letettem (a fedelét átlyukasztgattam, de rátettem, a belsejébe egy kis madárhomokot, füvet, madáreledelt tettem). Szerintetek van esélye túlélésre? Megetetni nem tudtam. Hogyan tudnám? És mivel ajánlatos? Valami ötlet, h segítsek rajta?Olyan emberek válaszoljanak, akik biztosak válaszaik igazában. Köszönöm!
2013. máj. 18. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha légzsákos, akkor belső vérzése van, nem marad életben. Ablaknak repült, eltört a lába is. Ujjadra vegyél fel egy kis vizet, próbáld úgy megitatni. De nem nagyon hiszem, hogy megmarad.
2013. máj. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szegény... :(

Ez egy veréb, és tényleg nincs sok esélye túlélni. Ha túléli, akkor csak azt mondom:

Egy veréb nagyon sok mindent megeszik, a Meki előtt a sültkrumplitól kezdve a suli előtt maradt szendvicshéjakig. Még a főtt kukoricát is. A lényeg, hogy inkább kisebb magokat kapjon (Ne nagyon kicsit, mert az életveszélyes, de ne nagyon nagyot, mert azt nem tudja megenni) Egyébként kenyeret ne adj neki - Főtt kukoricát amúgy adhatsz, ha úgy látod. Meg vizet ilyen kis pipettával. Vagy - vannak azok a csöpögtetős orrcseppek, amiknél kis üvegcsőbe lehet fölszívni, olyan gumiszarral az orrcseppet - 8, 9-szer átmosni vízzel a belsejét (fölszívod, megfordítod, lefordítod, stb., megint megcsinálod, stb.) Meg a külsejét külön. Ha még nem tiszta, akkor még, jó sokszor. És ebbe vizet rakni!

Csipesszel (az is legyen fertőtlenítve) lehet még etetni, de figyeld, hogy ne maggal etesd meg ilyenkor.

[link] Nagyon nagyon sok szerencsét, és jobbuljon a madár! - Még állatorvoshoz is elvihetnéd!

2013. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

apróra vágott sajtot, párizsit is adhatsz.


hadd maradjon nyugiban, hátha magához tér.

szerintem agyrázkódása is lehet.


az ablakra kéne ragasztani ragadozómadár sziluettet, hogy máskor ne röpüljenek neki.



én egyszer egy elcsapott fecskét találtam egy szűk úton.

evett sajtot, kimászott a kosárból az ágyam alá, ott töltött egy éjszakát, de nem repkedett. Másnap kivittem a mezőre, feldobtam, 3 kört írt le fölöttem, aztán elrepült.

:)

2013. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, túlélte?
2013. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Eleinte kicsit rosszul volt, de jobban lett... 1-2 napig jobban volt, szinte már repülőképes, aztán nem tudom mi lett, hirtelen rosszabbul lett, estére pedig már meghalt :(

Nagyon sajnáltam, de tisztességesen eltemettem. :(

Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 21. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sok madarat próbáltam már megmenteni, nagy részük sajnos elpusztul, éppen a belső sérülések miatt. De volt olyan picike (bár már tollas) légykapóm is, amelyiket összetört odú alatt találtam az erdőben. Végigcsipogta hazafelé a buszon az egész utat, aztán két hétig etettem kemény tojás sárgájával, nyers, csíkokra vágott marhaszívvel, csontkukaccal. Mindenhová (munkahelyre is) magammal vittem, az irodán tanult repülni (főnököm imádta, utazott a vállán). És két héttel később gyűrűvel a lábán engedtük el a gyűrűzőtáborban, a többi fiatal légykapóval együtt. De ő teljesen egészséges volt.
2013. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!