Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Posta galambot lehet idomitani?

Posta galambot lehet idomitani?

Figyelt kérdés

valami trukkot tanitani neki vagy valami ilyesmire gondolok

:)



2013. máj. 23. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet szelídíteni persze, csak ha elkezdődik a párzási időszakuk akkor megvadul :D (tapasztalat)


Állandóan papám vállán ült egy fiatal, elkezdődött a párzási időszak, és szanaszét vert mindent a szobában. Szerencse, hogy papám galambász és volt hova tenni :)

2013. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz az kell, hogy napi szinten a lehető legtöbb időt töltsd vele pár napos korától kezdve. Akkor van gond, ha az anyja vagy az apja neveli, mert attól minden olyan reakciót eltanul, ha a kedves szülő oda koppint vagy épp nem tetszik neki a közeledésed. Az enyémet magam neveltem fel három napos korától. teljesen elfogadott engem. Az nagyon fontos, hogy hozzád, a kezedhez szokjon. Érezze, hogy csak jót teszel vele. Akkor olyan lesz mint egy felnevelt gyerek, Imádni fog és közben sok mindenre rá lehet venni. Egy-másfél hónapos korában kezd leválni és mivel már addigra kialakul a világ képe (az embertől többnyire félni kell (vagy éppen, hogy nem), ezért utána már nagyon nehéz). Viszont abban a korában el szokott menni. Ha nem megy el, akkor már ott marad.


Itt az enyém akit emberi mércével és galamb szülő nélkül, meleg vizes palack pótanya melett neveltem és kézból etettem itattam akkortól, eleinte válogatott kicsi szemekkel és ujjamról cseppentett vízzel, mintha ha nem is állatka lenne hanem egy kicsi csecsemő. éjszaka felkeltem cserélni a 40 fokos vizes palackot mellette.

Most lesz 5 éves szeptemberben és nagyon meghálálja. Most is imádjuk egymást. Odabújik az arcomhoz és puszilga a csőrével a homlokom v. az orrom. Amikor simogatom a nyakát akkor becsukja a szemét és sokszor ott alszik el.


Viszoszont amikor a fészekben van akkor végtelenül harcias. Erről itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo&feature=c4-overvi..


Kicsi korában mindig mondtam neki mindenfélét, mint gyönyörű galambocska meg ilyesmit. Most úgy turbékol.

A videón is lehet hallani.


Amikor kintről meglát akkor egyből felrepül és a vállamra ül és ott forog és fennhangon mondja a magáét ahogy tanulta, "gyönyörű gyönyörű". Közben forog és a győrével puhán érinti minden fordulatnál a fülem. nagyon aranyos.

2013. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!