Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kotló bántja a csibéit. Teendő?

A kotló bántja a csibéit. Teendő?

Figyelt kérdés

4 napja keltek ki a csibék, tegnapelőtt vettem észre, hogy a kotló arrébb rugdossa őket az etetőtől és hármat sikerült úgy fejbe koppintania, hogy kettő elpusztult egynek pedig az egyik szeme sérült meg, valószínűleg neki sincs sok hátra.

Első keltetése, kb. 1 éves. Elválaszthatom a csibéktől vagy mit csináljak?



2013. máj. 30. 11:16
 1/2 hell-ikon ***** válasza:

Elveheted a csibéket tőle, ha gondolod...

De valószínűbbnek tartom azt a helyzetet, hogy szimplán kapirgálni tanítja a kicsiket, kicsit túl nagy lelkesedéssel... vagy szimplán rossz helyen, rossz időben voltak a kicsik (konkrétan láb alatt).

Tehát ami neked most esetleg szándékos viselkedésnek tűnik az nem biztos, hogy az. (sőt szerintem biztosan nem az, mert akkor a csőrével csipkedné őket halálra)

A csibéknek bajuk nem lesz, ha elveszed a kotlóstól, de akkor infrázd őket ebben a hidegben.


Az viszont esélyes, hogy rikácsolni fog a kotlós elvett csibék miatt.

2013. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hell-ikon ***** válasza:

eh, az egyik mondatom kétértelműre sikeredett...


Tehát a viselkedés, hogy kaprigál az szándékos, de nem szándékosan rugdossa arrébb a kicsiket, ezt akartam írni.

Ha tényleg bántani akarná őket akkor azt nagy valószínűséggel a csőrével tenné, csipkedné, ütögetné őket.

2013. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!