Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A seregélyek védett madarak?

A seregélyek védett madarak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy védett madár-e a seregély?

Ugyebár most jönnek és elpusztítják a termést a meggyfákról, cseresznyefákról és a többiről.

Le lehet őket lövöldözi légfegyverrel , vagy vegyek egy riasztó pisztolyt ?

Mivel azt már nem lehet hagyni hogy több 10000ft-ot kivegyenek a zsebemből.



2013. máj. 30. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Igen védettek. Ezt adta nekünk az EU...

Amúgy ritka okos jószág és sokan vannak, ahogyan azt észrevetted.. Nagyon hamar hozzászoknak azokhoz a riasztásokhoz, amiket gyakran használsz. Így észnél kell lenni.

A lelövéstől lebeszélnélek. Összességében hasznos madár. ezerszer több hasznot hajt végre, amíg mindenféle bogárságot összeszed. Ezt már Hermann Ottó is így írta, tanította, pedig akkor más világ volt!!

2013. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen a különböző madárijesztők 2 óra múlva semmit se ér mert megszokják .

Tavaly vettem egy kitömött sólymot egy darabig szépen elijesztette de látták hogy nem mozdul és 4 órával később ugyanúgy ellepték a fákat és fél óra alatt lekopasztanak egy fát.

Van 6 meggyfám és 3 cseresznyefám amin nagyon szépen van termés és nem kukacosak , mert időbe sikerült lepermeteznem és nem szeretném hogy kárba mennyen . Meg éppenséggel nem lenne jó ha ezreket kidobálnák az ablakon amit permetszerre költöttem .

Akkor veszek egy riasztópisztolyt és azzal lövök majd ha jönnek. Meghát ha meg kell venni a meggyet befőznek az se pár száz forint.


Egyébként nincsen bajom a madarakkal de az sem jó ha a zsebemből veszik ki a pénzt.

2013. máj. 30. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem védett! Le van írva az MME.hu-n, a hazai jogi védettség címszó alatt.


[link]

2013. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Az amúgy egy régi honlap. Amint írtam az eu szempontjából védett, ezért nem vadászható, csak a jogszabályban meghatározott módon gyéríthető, riasztható, stb. Névleges 1000 Ft-os eszme értéke van.

[link]

4§3a

2013. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem védett a seregély.

Sajnos csak az állandó jelenlét és zajkeltés a hatásos ellenszer. Most is 3 napig, 05-19 óra között a cseresznyefa alatt időztem, tkp madárijesztőt játszottam.

A hátam mögött már odarepültek egy pillanatra és lecsíptek egy cseresznyét. Elég a légpuskával -töltény nélkül- durrantani, eltalálni igen nehéz, mivel ugrál a fán 2 másodpercenként. Egyszóval nehéz a védekezés ellenük.

2013. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Solymászok szokták vállalni a riasztásukat. [link]


De szerintem mire kifizeted, ugyanott vagy.

2016. jan. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!