Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Út szélén fekete rigó, visszav...

Acidblackcherry kérdése:

Út szélén fekete rigó, visszavigyem, megtalálja az anyja?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az anyja eteti a fiókát, de ez az út szélén üldögélt. Látszólag nincsen baja a farktolla egy kicsit csálé. Rengeteg autó megy el mellette naponta. Nem tudom hogy visszavigyem e ahol találtam, mert kb egy lépésre van a kocsiktól. És az anyja megtalálná e ha már egyszer nem találta ott. Adtam neki enni meg minden. Elég élénk nem tűnik betegnek de repülni még nem tud, félek ha visszaviszem elüti egy autó. Valaki adjon tanácsot légyszi

2013. máj. 30. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

ha már megfogtad akkor az életben többet nem fogadja el az anyja mivel idegen szagot érez rajta.

keress egy szervezetet a neten ami a lakóhelyedhez legközelebb van és befogad madarakat. add át nekik a fiókát ők fel tudják nevelni és biztosítani tudnak neki mindent amire szüksége lehet.

2013. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne vidd vissza, ha hozzáértél, már nem fogadja el az anyja, mert emberszagú lett. Ha lehetőséged van rá, neveld fel, ha nincs, kérj segítséget (állatorvos, Noé, vadaspark...)
2013. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott kellett volna hagyd. Próbáld meg visszavinni, hátha elkezdi megint etetni. Tedd le, nézd messziről, ha egy órán át oda sem megy, akkor neveld fel és engedd el!
2013. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
a madarak leszarják a szagokat, nem foglalkoznak vele. Ez csak mende-monda. Vidd vissza nyugodtan és várd meg mi lesz a vége!
2013. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nincs a közelünkben állatkert vagy orvos. Most akkor foglalkoznak az emberi szaggal vagy nem ???
2013. máj. 30. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem érez szagokat a madár!!! Ne higgyetek az első válaszolóknak, mert ez hülyeség!

Csak az emlős állatok érzik meg az ember szagát, pl egy őz tényleg elhagyja a kicsinyét, ha megfogod.

De a madarak NEM!!!


A fekete rigó meg pont az a fajta, akinek gyakorta a talajon várja a fiókája, hogy ennit vigyen neki az anyja.

Jó lenne otthagyni, ahol találtad, vagy ha az tényleg közel az úthoz, akkor pár méterrel bentebb vinni, de nem a térdig érő gazba, hanem számára is járhatóbb helyre, alacsonyabb fűbe.

Ha raksz köré pár szem korai cseresznyét, még örülni is fog neki, azzal is szokta etetni az öreg.

2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah, és a csipogására megtalálja az anyja!!! De ha ott vagy akkor nem mer odamenni, jobb ha elhagyod a területet! Megoldják ők!


Remélhetően macska, kutya nem kódorog arra.

2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A madaraknak hasonló a szaglásuk a miénkhez, tehát nem túl kifinomult.

Vidd vissza a fiókát oda, ahol találtad, csak rakd néhány méterrel távolabb az úttól, egy bokorra vagy fára.

2013. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Gyengébbek kedvéért:

[link]


Első képalárírást elolvasni! A többi szöveget is persze...

2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!