Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elkaphatják tőlem?

Elkaphatják tőlem?

Figyelt kérdés

Másfél nap alatt leterített egy szokásos megfázás, be van gyulladva a torkom, stb.

Van két hullámos papagájom, novemberbe került hozzám az első, azóta nem voltam beteg. Sokat ülnek rajtam, szeretgetve vannak, "puszilkodunk", közvetlen a viszonyunk. Most viszont nem merek túlzottan közel lenni hozzájuk, nehogy betegek legyenek. Elkaphatják tőlem, vagy attól még tarthatom a viszonyunk? :) Az egyik már nagyon jönne, igényelné a cirógatást, "beszélgetést", szeretgetést, de nem merem.

Nektek mi a véleményetek?

18L



2013. jún. 3. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen a hullámosommal a kapcsolatom. :) Igazából az a tapasztalatom, hogy eddig sosem lett gondja, mikor betegen rajtam lógott. Végül is lehet azt mondani, hogy az emberi betegségek teljesen mások, mint az állatiak, éppen azért nem is tudta elkapni, de semmiben sem lehetünk 100%-osok. Nem éri meg a kockázatot. A betegség idejét bírjátok ki valahogy külön, vagy csak általában legyél távol tőlük, rövid időszakokra nyugodtan babusgasd meg őket.
2013. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vírust biztos nem kaphatnak el, de a baktériumok miatt félek. Közel vagyunk egymáshoz, de annyira nem, de azért a szívem szakad meg, hogy néznek rám ártatlanul és én nem szeretgethetem meg őket, csak beszélgethetünk. :/
2013. jún. 3. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Van esély rá,igen,elkaphatják. Simogathatod őket,csak előtte alaposan moss kezet,és a pusziszkodós részt hagyd ki,az arcodhoz ne engedd csak olyan közel őket.


Bocsi az offért,de te hogyan szelidítetted így meg őket? Nekem kb 4-5 hónapja van meg a 2 hullámosom és még mindig vadak... :\

2013. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Novemberbe jött az első, április elejéig egyedül volt, így csak egymásnak voltunk. Először kézből etettem, majd amikor felemelte a lábát, alátettem az ujjam, a kis favonatkájával játszott a kezemből. Majd megtanult magától kézre ülni, ez kb. 2 hét volt, utána már kiengedtem szabadon a szobába. Folyamatosan beszélgetünk, mindig egyre közelebb és közelebb kerülünk egymáshoz. Beszélni is megtanult pár szót, de ez már másik történet. :D

Áprilisba megérkezett a barátja, ő a kezemre nem ül, meg lassabban szelídül, de a kezemből eszik, még csak néha ül a kezemre, kezemből játszik, de ha kint ül a kalitka tetején és odamegyek, akkor megpuszilgat.


Türelem, sok-sok rájuk fordított idő és szeretet kellett hozzá. :) Remélem, az újabb kismadár is hamarosan elég bátor lesz ahhoz, hogy közelebb kerüljön hozzám.

2013. jún. 7. 12:05
 5/5 A kérdező kommentje:

Novemberbe jött az első, április elejéig egyedül volt, így csak egymásnak voltunk. Először kézből etettem, majd amikor felemelte a lábát, alátettem az ujjam, a kis favonatkájával játszott a kezemből. Majd megtanult magától kézre ülni, ez kb. 2 hét volt, utána már kiengedtem szabadon a szobába. Folyamatosan beszélgetünk, mindig egyre közelebb és közelebb kerülünk egymáshoz. Beszélni is megtanult pár szót, de ez már másik történet. :D

Áprilisba megérkezett a barátja, ő a kezemre nem ül, meg lassabban szelídül, de a kezemből eszik, még csak néha ül a kezemre, kezemből játszik, ha kint ül a kalitka tetején és odamegyek, akkor megpuszilgat.


Türelem, sok-sok rájuk fordított idő és szeretet kellett hozzá. :) Remélem, az újabb kismadár is hamarosan elég bátor lesz ahhoz, hogy közelebb kerüljön hozzám.

2013. jún. 7. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!