Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hím papagájt nem viseli meg...

A hím papagájt nem viseli meg a párja elvesztése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban olyan emberek válaszára lennék kíváncsi, akik személyesen jártasak a témában.


Vasárnap hajnalban hosszan tartó betegség után meghalt a tojó papagájunk. 3 éves volt.

Azonkívül, hogy minket nagyon megviselt, aggódni kezdtünk a hím miatt is, hogy hogyan fogja viselni.

Mindenki azt mondta, hogy bánatos lesz, s sok esetben a párjuk után halnak. S minél hamarabb érdemes új párt mellé venni, úgy talán jobban lesz.

S képzeljétek el eddig -1,5 nap telt el- semmi baja nincs. Dalol, fütyül, eszik....mint, amit eddig csinált, nyoma sincs annak, hogy hiányozna neki a párja.

Mi ennek persze örülünk, viszont nem tudjuk, hogy később kijöhet-e ez a gyász nála?

Mindenképp akarunk mellé párt így is, mert csak jobb neki is.


Ti tapasztaltatok már hasonlót?



2013. jún. 3. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy elpusztult a tojó, de az állattartáshoz ez is hozzátartozik, akármennyire elszomorító is.


Ha tudnak a szobában röpködni, akkor nyugodtan lehet 3-4 hullámost a kalitkában tartani.

2013. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szerinted nem fog irigy/féltékeny lenni a hím papagáj?


A másik: Bocsi, hogy belemegyek a témába, de nem hagy nyugodni, hogy miért halt meg a papagáj.

Az a rossz, hogy az állatorvosok többsége sem ért igazán hozzá, főleg a kutya-macska betegséghez vannak módszerei. Interneten sem találok nagyon semmit.

Szóval nem tudom te tudnál-e segíteni, volt e hasonló tapasztalatod.

Annyira figyeltünk arra, hogy semmi baja ne legyen, a a gyanúm, hogy már hozzánk is betegen került.

A tünetei: Kattogó hangokat adott ki, a csőrén vette a levegőt. Légcső atkára gyanakodott az orvos, arra is kezeltük. Viszont újra előjött nála. Már mostanában úgy aludt, hogy előredőlt, mintha hason akarna lenni.

Majd észrevettük, hogy elkezd vedleni a hasán és a nyakán.

S amikor meghalt, akkor láttuk, hogy a nyakán hátul kis gumók voltak.

Egyszerűen nem tudom összerakni a képet, hogy ez milyen betegség, mert minden tünet másra utal. S magamat hibáztatom, hogy nem tettem meg mindent érte.

2013. jún. 3. 19:46
 13/13 anonim válasza:
Nekünk a papagájunk ma halt meg, iszonyat sokat sírok érte nagyon szerettem. Neki is ezek a tünetek jelentkeztek, de sajnos nem tudjuk mi lehet. Ha esetleg tudod vagy tudjátok létszi leírjátok?!
2017. márc. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!